After Life – 1. Sezon

After Life - 1. Sezonİngiltere’de yerel bir gazetede çalışan ve sade bir hayatı olan Tony, çok sevdiği eşinin vefatıyla tüm mutluluğunu ve hayata olan bağlılığını kaybeder.

Eşinin vefatına kadar basit ve mutlu bir hayat süren Tony, yalnız kaldığı andan itibaren sürüklendiği depresyonu ve hayata karşı olan nefretini çevresindekilere karşı net bir şekilde yansıtmaya; kendince hayattan intikam almaya başlar. Yaşadığı küçük kentte herkes tarafından tanınan ve aslında sevilen Tony, karısı Lisa’nın ölümündeki haksızlığı bir türlü kabullenemez.

Hayata ve çevresindekilere sırtını dönen ve mutsuz bir adam olmayı tercih eden Tony’e tek destek, yine kaybettiği eşi olur. Vefatından önce hazırladığı videolarla kocası Tony’e hayata sıkı sıkıya sarılması ve hayatı tek başına nasıl idare edebileceğine dair öğütler veren Lisa’nın ne kadar haklı olduğunu ve kendisini ne kadar çok sevdiğini bir kez daha anlayan Tony, değişmeye karar verir ancak geçen süre içinde yaptıkları ve yaşadıkları bu geri dönüşü oldukça zorlaştırır.

Netflix’in en beğenilen dram dizileri arasında yer alan, Altın Küre ödülü sahibi Ricky Gervais’in baş rolünde yer aldığı; kaybeden insanlar için motivasyon kaynağı olabilecek güzel bir dizi After Life… 6 bölümden oluşan ilk sezonu 2019 yılı içinde yayınlanıp büyük beğeni topladığından dizinin ikinci sezonunun 2020 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Düşünmenizi sağlayan, güldüren ve hüzünlendiren bir dizi arıyorsanız, verdiği mesajlarla da net olarak izlenmesi gereken bir dizi. Tavsiye ederim.

Filmin IMDb Puanı8,5

  • 7/10
    FilmOku.Com Değerlendirmesi - 7/10
7/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir