Dark – 1. Sezon

Dark - 1. Sezon

Dark - 1. Sezon“Asıl soru Nerede? değil, Kim? değil, Nasıl? değil, Ne Zaman?” sloganıyla ilk sezonu 2017 yılında yayınlan ve Netflix’in en çok ses getiren yapımlarından biri olan, 10 bölümlük ilk sezonuyla fırtına gibi bir giriş yapan harika bir dizi Dark.

Kahnwald, Nielsen, Doppler ve Tiedemann ailelerinin merkezinde bulunduğu dizide hikaye, Michael Kahnwald’ın intiharı ve ardında bıraktığı intihar mektubuyla başlıyor… Ortalıktan kaybolan ve kaçırıldığı düşünülen kasabalı çocuklar üzerinde araştırmalar yapan polis ekipleri ve kasaba halkı, kasabada yaşanan doğaüstü olaylardan bihaber hayatlarına devam ederken babası Michael’in intihar mektubunu okuyan ve intiharın sebebini araştırmaya karar veren Jonas yıllardır pek çok kişinin bildiği ancak kimseye anlatamadığı büyük bir gizemin içine düşer.

Winden kasabasında yapımına 1953 yılında başlanan nükleer enerji santrali ve yıllar sonra santralde meydana gelen dalgalanmalar sebebiyle yaşanan anormalliklerin sebep olduğu zaman kaymaları ve mümkün kılınan zaman yolculuğu; 2019 – 1986 ve 1953 yılları arasında gezinimi ve dolayısıyla kaçırılan çocukların saklanmasını mümkün kılar. Çocukların kaçırılma sebebi hikaye içinde büyük bir sır olarak saklanmaya devam edilse de izleyici için merak duygusunu canlı tutan tek sırrın bu olmadığını da belirtmek gerek.

33’er yıllık zaman dilimleri arasında yaşanan geçişlerde 50’lerin, 80’lerin ve 2000’li yılların kültürünü, aynı ailelerin bireylerindeki değişimleri ve zamanla yaşanan gelişmeleri izlemek kesinlikle müthiş…

Gizemin, dramın ve bilimkurgu öğelerinin yüksek olduğu; Oliver Masucci ve Louis Hofmann’ın oyunculuk performanslarıyla, Maja Schöne(Hanneh) ve Gina Stiebitz’in(Franziska) seks sahneleriyle, Andreas Pietschmann ve Mark Waschke’nin canlandırdıkları karakterlerle damga vurdukları, uzay-zaman kavramlarına giren ancak her şeyi tam olarak açıklamayıp sırları saklayan gerçek anlamda beyin yakan bir dizi.
Dark 1. Sezon

Dark 1. Sezon
Almanya’nın Baden-Württemberg kentindeki Winden adındaki küçük bir kasabada yaşanan olağanüstü olayları konu alan dizi, IMDb’de izleyiciler tarafından aldığı 8,7 puanla iyi bir ortalamaya sahip… Lost dizisinin tutkunu olan senaristler tarafından kaleme alındığı rivayet edilen dizi yapımcı Netflix’in dikkatinden kaçmıyor ve dizi yayınlandığı günden bu yana büyük bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda…

Bilim kurgu dolu ve gizemli hikayeleri sevenlerin, kafa karışıklığı yaşamak isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir dizi.

Filmin IMDb Puanı8,7

Kadrosundaki Ricky Gervais gibi isimlerle dikkat çeken After Life - 1. Sezon hakkında bilgi almak ve After Life - 1. Sezon izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir