Dark – 2. Sezon

Dark - 2. Sezon

Dark - 2. SezonZamanda yolculuk konusu üzerine kurulmuş, sakladığı gizemlerle ve izleyiciye yaşattığı kafa karışıklıklarıyla büyük ilgi gören Netflix’in dizisi Dark, 2. sezonunda da tıpkı 1. sezonunda olduğu gibi gizemini korumaya devam ediyor.

Olayların yaşandığı Winden kasabasındaki gençlerin odağında yaşanan zaman yolculukları, 2. sezonla birlikte 2019-1986-1953 sarmalından çıkıp daha geniş bir zaman aralığına yayılarak etkisini ve yaşattığı kafa karışıklığını arttırıyor.

2. sezonda “Olan olmuştur.” ve “Yaşanmış geleceğin, geçmişi değiştirerek etkilenemeyeceği” tezleri işlenirken aslında gizemli olayların hiç birinin aydınlatılmaması dizinin ilgi çekici yanını yaralıyor.

Daha karmaşık hale gelmiş ve çözülmesi gereken daha çok bulmacanın olduğu 2. sezonun konu işlenişi olarak 1. sezona kıyasla birkaç adım geride, birkaç tık kötü olduğunu söylemek mümkün. Oyuncu performansları ve yapım kalitesi ise bir o kadar artmış görünüyor.
Dark 2. Sezon

Dark 2. Sezon
Özetlemek gerekirse, ilk sezonun hatırına devamı olduğundan izlenecek bir sezon olmuş. 1 sezondan henüz yayınlanmamış olan 3. sezona atlamak dizideki konu bütünlüğü açısından kayıp yaratmaz aksine sizi 2. sezonun 8 bölümlük zaman kaybından kurtarmış olur.

Filmin IMDb Puanı8,7

Kadrosundaki Alice Pagani ve Benedetta Porcaroli gibi isimlerle dikkat çeken Baby - 1. Sezon hakkında bilgi almak ve Baby - 1. Sezon izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir