Elite – 2. Sezon

  • FilmOku.Com Değerlendirmesi - 80%
    80%

Netflix’in kendi yapımlarından biri olan ve konusu, aşırı zengin karakterleri, yaşanan entrikaları ve cesur sevişme sahneleriyle belki de yeri en başka olan dizisi Elite’in 2. sezonu 8 bölüm ile birlikte yayınlandı ve pek çok hayranının yaptığı gibi çok kısa bir sürede izlendi.

İlk sezonun ana karakteri olan ve sezon finalinde öldürülen Marina’nın cinayetinin ardından erkek kardeşi ve arkadaşlarının yaşadığı psikolojiyi ve cinayetin aydınlatılmasına yönelik çalışmaların konu alındığı 2. sezon, sevdiğimiz bir karakteri daha -Christian’ı- elimizden alıyor.

Marina’nın öldürülmesi olayında cinayeti işlemekle suçlanan Nano hapishanede alacağı cezayı beklerken ilk sezonda bir dönem Marina ile ilişkisi olan kardeşi Samuel, abisinin suçsuzluğunu kanıtlamak için canla başla çalışmaya başlar… Kardeşinin cinayete kurban gitmesinin etkisini üzerinden atamayan Guzman ise bir yandan Nano’ya olan öfkesiyle bir yandan da kafasındaki şüphelerle yolunu iyiden iyiye kaybetmeye başlar. Her şeyin arkasındaki isim olan ve Polo’ya Marina’yı öldürten Carla ise tüm yaşananları gizlemeye ve paçayı kurtarmaya yönelik kirli planlarına devam eder.

Dizinin Filistinli kızı Nadia, yaşadığı açılımı 2. sezonda arttırarak devam ettiriyor. Yeni karakter Cayetana ise diziye büyük renk katıyor.

Dizinin 2. sezonu içerisinde 1. sezonun aksine okuldan çok partilerde zaman geçiren ana karakterlerimiz lüks yaşamlarının parıldayan ışığını izleyicinin gözüne gözüne sokuyorlar… Yine 1. sezonun aksine çok fazla sevişme sahnesi bulunmayan 2. sezonda cinsellik üzerine olan neredeyse tüm sahneler eşcinsel erkeklerin abartılı ve bitmek bilmeyen sevişme görüntülerinden ibaret.

Özellikle son bölümü çok büyük bir sürprizler yaşatan Elite 2. sezon, kültürel ve sosyolojik anlamda yine çok güzel. İçeriği, oyuncu performansları, cesareti ve konusuyla gerçekten izlemeye değer…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir