Masters of Sex – 1. Sezon İncelemesi

Masters of Sex - 1. Sezonİnsan cinselliği hakkında bilimsel araştırmalar yapan ve cinsellik konusunda devrim yaratacak buluşlar ortaya koyan bir grup biliminsanının başından geçenlerin anlatıldığı harika bir drama dizisi Masters of Sex.

Dizi, ismini dizinin anakarakteri olan Dr. William Masters’dan alıyor. William Masters’ı Michael Sheen canlandırırken kendisine en yakın rollerde Lizzy Caplan ve Caitlin FitzGerald yer alıyor.
Alanında uzman ve diğer doktorlara göre fazlasıyla ün yapmış bir jinekolog olan William Masters, hastalarının tedavilerinin yanısıra hastanesinden aldığı fon ile insan cinselliği ile ilgili araştırmalar yapar. Deneklerinin kanlı canlı insan olması, tüm çalışmasını gizlemesine sebep olsa ve öğrenenler tarafından yargılansa da Dr. Master çalışmasına devam eder. Hatta bir sonraki adıma geçerek deneklerini tekil olarak değil çiftler olarak eşleştirerek gözlemlemeye başlar.

Dizinin ilk sezonunda Dr. Masters ile sır gibi sakladığı çalışması arasındaki güçlü bağ izleyiciye aktarılıyor. Tutkuya hatta bağımlılık boyutuna ulaşan bir bağ söz konusu… Bir yandan da eşi ve çalışma arkadaşlarıyla olan ilişkisi…

Özet olarak pek çok konuda ilklerin dizisi olan Masters of Sex’in ilk sezonu, dizinin William Masters’ı ile dolu geçiyor. 1950’lerin sonlarında başlayan hikayenin nostaljik dokusu da oldukça güzel.

İzlemenizi tavsiye ederim.

  • FilmOku.Com Değerlendirmesi
4
Sending
User Review
0 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir