Masters of Sex – 4. Sezon İncelemesi

Masters of Sex - 4. Sezon

Masters of Sex - 4. Sezonİnsanlarda cinsellik konusunu araştıran iki bilim insanı Dr. William Masters ve yardımcısı Virginia Johnson’ın hikayesinin anlatıldığı dizinin 4. ve final sezonu 2016 yılında Showtime’da yayınlanıp sona erdi.

Her türlü cinsel işlev bozukluğu, sapkınlık, fiziksel ve ruhsal problemlerden kaynaklanan ve cinsel hayatı etkileyen durumu tespit eden ve geliştirdikleri tekniklerle çiftlerin cinsel hayatını onlara yeniden kazandıran Masters ve Johnson ikilisi; iş ve aşk ilişkilerinin birbirine girmesiyle kopma noktasına gelirler ancak ne yıllarını verdikleri işlerine ne de söz geçiremedikleri duygularına karşı gelip birbirlerini geride bırakabilirler.

Birlikte araştırmaya başladıkları ve başlangıçta ne kadar derin olduğu hakkında hiçbir fikirlerinin olmadığı insanlarda cinsel yaşam konusu hakkında araştırmalarını devam ettiren, evli çiftlerin cinsel problemlerini izleyip müdehalelerde bulunarak çözüme kavuşturan, deneyimlerini yayınladıkları kitaplarla tüm dünyayla paylaşan ve sonunda kendilerine ait olan hakların başkaları tarafından kullanıldığını fark eden William Masters ve Virginia Johnson, işlerine sahip çıkabilmek için yaşadıkları kalp ve hayal kırıklıklarına rağmen yeniden bir araya gelirler.

Masters of Sex

Masters of Sex

Virginia’nın duygusal sarsıntıları, William’ın evliliğinde yıllardır devam eden problemler ve ikilinin birbirlerine itiraf edemedikleri duyguları dizinin bu sezonunda nihayet dile getiriliyor ve finalde dizi mutlu sonla sona eriyor.

İlk sezonuyla 1950li yıllarda başlayan ve dördüncü sezona gelindiğinde 1970lere gelinen dizi içinde bulunduğu zamanın havasını her bir anında mükemmel bir şekilde yansıtıyor. İnsanlarda cinsel yaşam konulu yapımlar arasında kesinlikle zirveyi hak ediyor dizi. Eşler arasında cinsel soğukluk; eşlerin birbirlerinden gizlediği hayaller ve fantaziler, itiraf edilmeyi bekleyen sırlar gibi bir çok tabuyu yıkan ve cesurca ekrana getiren dizi, konusu gereği fazla miktarda seks sahnesini içeriyor. Bu sebeple evde çocukların ve anne babanın olduğu ortamlarda ne yazık ki rahatlıkla izleyebileceğinizi düşünmüyorum. Ancak yurdışında ve özellikle Amerika’da yeni evli çiftlerin birlikte izledikleri; cinsel hayatında problemler yaşayan çiftlerin tedavi için cesaret kazanmak için izlediklerinin belirtildiği harika bir dizi.

İzlenmesi gerereken diziler listenize, özelleştiriyorsanız izlenmesi gereken yabancı diziler listenize eklenemiz gereken; mutlaka ve mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğim 4 sezon ve nihayetinde 46 bölümden oluşan bir dizi…

Tüm sezonların tanıtım videolarının tek seferde toplandığı tam videoyu altta izleyebilir, diziyi izlediyseniz izleyici yorumları için en alttaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Film önerisi

Kadrosundaki Asa Butterfield, Emma Mackey ve Gillian Anderson gibi isimlerle dikkat çeken Sex Education - 1. Sezon hakkında bilgi almak ve Sex Education - 1. Sezon izlemek için tıklayın

2 thoughts on “Masters of Sex – 4. Sezon İncelemesi

 • 6 Mayıs 2019 tarihinde, saat 21:31
  Permalink

  Seks hayatında problem yaşayan çiftlerin izlemesi gereken bir dizi.

  Yanıtla
 • 28 Ocak 2020 tarihinde, saat 16:22
  Permalink

  Masters of Seks4 sezonda final yapan ve konuyu uzatmadan tadında bırakan dizilerden biriydi.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir