Nip/Tuck – 1. Sezon İncelemesi

Üniversiteden itibaren çok yakın dost olan biri aile babası, diğeri durdurulamaz bir çapkın olan iki estetik cerrahın Miami’de çalıştırdıkları McNamara/Troy Estetik Merkezi’nde ve özel hayatlarında yaşadıklarını anlatıyor dizi.

Zeki, çalışkan ve başarılı olan Sean McNamara; işini her şeyin önüne koyup hiç istemese de ailesi içinde sorunlar yaşar. Sean’ın en yakın dostu ve ortağı olan Christian Troy ise becerikli ve bilgili olmasına rağmen eğlenceyi ve uçlarda yaşadığı seks hayatını işinin önüne koyar; para hırsıyla sık sık başını derde sokar.

Dizideki karakterler gençliklerinde/uzak geçmişlerinde yaşadıklarının etkisiyle büyük çalkantılar yaşıyorlar ve dizi herkesin yaşayabileceği bu büyük problemleri büyük bir başarıyla izleyiciyle buluşturuyor. Ayrıca dizinin her bölümünde ana karakterlere eşlik eden yeni yan karakterler ekleniyor ve bu yeni karakterlerin ve Amerika’nın gündelik yaşamdaki problemlerine de yer veriliyor. İşlenen konular arasında uyuşturucu ve insan kaçakçılığı, pedofili, homofobi, eş değiştirme ve grup seks, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı var.

2003’te yayımlanmaya başlayan ve yeni izlemek isteyenler için dizi içindeki görüntüler elbette demode gelecektir ancak ele alınan konuların işlenişlerini ve oyuncuların performanslarını göz önünde bulundurunca muhakkak izlemeniz gereken bir dizi. Yalnızca seks sahnelerinin fazlalığı ve sansürsüz oluşu sebebiyle yetişkinlere uygun olduğunu söylemekte fayda var.

Kadrosundaki Caitlin FitzGerald, Lizzy Caplan ve Michael Sheen gibi isimlerle dikkat çeken Masters of Sex – 3. Sezon İncelemesi hakkında bilgi almak ve Masters of Sex – 3. Sezon İncelemesi izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir