Nip/Tuck – 2. Sezon İncelemesi

Üniversiteden itibaren çok yakın dost olan biri aile babası, diğeri durdurulamaz bir çapkın olan iki estetik cerrahın Miami’de çalıştırdıkları McNamara/Troy Estetik Merkezi’nde ve özel hayatlarında yaşadıklarını anlatıyor dizi.

Ortaklığın başarılı ismi Sean McNamara, ailesiyle olan sorunlarını bir türlü çözemez ve ipler tamamen kopma noktasına gelir. Diğer tarafta Christian Troy ise hareketli seks hayatı ve yaşadığı ilişkiler arasında küçücük bir çocuğun sevgisiyle sarsılır ve hayata, ilişkilere olan bakış açısı tamamen değişir. İkili, hayatlarını alt üst eden değişikliklerle boğuşurken bir yandan da kendilerine savaş ilan eden “Oymacı” adlı büyük bir suçluya bulaşır. Oymacı, “Güzellik dünyanın en büyük lanetidir.” diyerek güzel olan ve güzelleşmek isteyen insanlara saldırırken bir yandan da bu insanların tedavisini gönüllü olarak karşılayan McNamara/Troy ortaklığına karşı bir savaş açar… Bu savaşta Sean ve Christian fiziksel saldırılardan da kurtulamazlar.

Dizinin ikinci sezonu ilk sezona kıyasla daha fazla aksiyon, daha fazla sansasyon ve daha cüretkâr ilerliyor. Her bölümde diziye dahil olan yeni yan karakterler üzerinden yine insanların hayatlarını derinden etkileyen olaylar işleniyor. Bu sezonun ana konuları arasında; Ensest ilişkiler, Seri cinayetler, 40 yaş depresyonu, Estetik ameliyat bağımlılığı, Katolik kilisesinde yaşanan cinsel istismarlar, Grup seks (MMF) ve cinsiyet değiştirme yer alıyor.

2003’te yayımlanmaya başlayan ve yeni izlemek isteyenler için dizi içindeki görüntüler elbette demode gelecektir ancak geçen 1 yılda yani 2004’e gelindiğinde yaşanan değişimi sizler de görebileceksiniz. Ayrıca eele alınan konuların işlenişini ve oyuncuların performanslarını göz önünde bulundurduğumuzda muhakkak izlemeniz gereken bir dizi. Yalnızca seks sahnelerinin fazlalığı ve sansürsüz oluşu sebebiyle yetişkinlere uygun olduğunu söylemekte fayda var.

Kadrosundaki Dylan Walsh, Joely Richardson ve Julian McMahon gibi isimlerle dikkat çeken Nip/Tuck – 1. Sezon İncelemesi hakkında bilgi almak ve Nip/Tuck – 1. Sezon İncelemesi izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir