Sex Education – 2. Sezon

Sex Education – 2. Sezon afişi

Sex Education – 2. Sezon afişiAsa Butterfield ve Emma Mackey’in başrollerinde yer aldığı ve ilk sezonuyla Netflix’in en çok beğenilen dizileri arasına adını yazdırmayı başaran Sex Education dizisi 2. sezon bölümleriyle izleyicisiyle buluştu.

Sex Education dizisinin konusu

Cinsellik terapisti anne ve babasının üzerinde yarattığı etkiden bir türlü kurtulamamış olan Otis nihayet cinsellikle tanışır. Emma Mackey’in canlandırdığı Maeve’den fazlasıyla hoşlanan Otis, bir yandan ailesinden edindiği bilgilerle okuldaki genç ergenlerin cinsellikle ilgili danışmanlığını yaparken bir yandan da hoşlandığı kızın ilgisini çekmeye çalışmaktadır.

Kadrosunun neredeyse tamamı genç oyunculardan oluşan Sex Education dizisi ilk sezonundaki bölümleriyle eğlenceli zaman geçirmenizi sağlıyordu. Bir yandan gençlerin çılgın cinsel sorunları bir yandan Otis’in annesi Jean’in ilişkileri ve terapileri izleyicinin yüzünü güldürüyor, hikayenin geçtiği ve dizinin çekimlerinin yapıldığı kasabanın havası içinize işliyordu. Ama malesef ikinci sezonla birlikte diziye her ne olduysa soğuk ve sıkıcı bir hal almış, basit ve sığ bir ergen dizisi halini almış. Sanki oyuncular ve karakterler doğallığını yitirmiş -ki buna mastürbasyonu keşfeden Otis’in her bölümde 10 kez kendini tatmin ediyor olmasının çok büyük etkisi var- dizi samimiyetini de kaybetmiş.

Sex Education dizisi izlenir mi?

Eğer ilk sezonu izlemiş ve ikinci sezona henüz başlamamışsanız diziyi yarım kalmış bir hikaye olarak görebilirsiniz. Eğer şimdiye kadar hiç izlemediyseniz merak etmeyin hiç bir şey kaybetmiş sayılmazsınız. Sex Education dizisi izlenmesi gereken yabancı diziler listesi içinde kesinlikle yer almıyor.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı

Kadrosundaki Birkan Sokullu, Cem Yiğit Üzümoğlu ve Osman Sonant gibi isimlerle dikkat çeken Rise of Empires: Ottoman - 1. Sezon hakkında bilgi almak ve Rise of Empires: Ottoman - 1. Sezon izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir