The Handmaid’s Tale – 2. Sezon

The Handmaid's Tale - 2. Sezon

The Handmaid's Tale - 2. Sezonİnsanın akıl sağlığını yitireceği bir düzende var olmaya ve özgürlüğünü yeniden kazanmaya çalışan June Osborne’un hikayesi soluksuz şekilde 2. sezonda da devam ediyor.

Amerika’nın işgal edilmesiyle birlikte kurulu tüm düzeni alt üst ederek sapıkça bir düzen ve Gilead adında yeni bir ülke kuran radikal hristiyanların elinde damızlık bir esir olarak yaşayan June, Kanada’ya kaçarak özgürlüğüne ve kocasına kavuşmak istemektedir… Gilead’da işlerin çığrından çıktığının ve insanların kaçış için bir şansı olması gerektiğinin bilincinde olan insanlar June’un kaçış planına yardımcı olurlar ancak June’un hamile kalmış olması tüm planı alt üst eder…

Hamileliğin ve Gilead’da geçirdiği uzun zamanın kazandırdığı tecrübelerin verdiği avantajla çok daha soğukkanlı ve çok daha cesur davranmaya başlar. Gerçekleştirilen ihtilalin önder isimlerinden biri olan Serena’nın da gizli desteğini alan June; Gilead’da köklü değişimler başlatmak için basit bir damızlığın yapabileceklerinden çok daha fazlasını yapmaya, planlamaya başlar.

Dizinin ilk sezonundaki tanıtım kısmının yerini alan ve hikayeye hız katan unsurlar gerçekten tadına tat katmış durumda… Elisabeth Moss’un önderliğindeki oyuncu kadrosundaki her bir ismin diziye kattığı renk ve ortaya koydukları harika performans hayranlık uyandırıcı… Dizinin senaryosu tıpkı Handmaid’s Tale 1. Sezon yazısında bahsedildiği üzere mükemmel.

2. sezonuyla izlenmesi gereken diziler arasındaki yerini güçlendirdi The Handmaid’s Tale.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Blue Mountain State - 2. Sezon okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir