The Witcher – 1. Sezon

The Witcher - 1. Sezon

The Witcher - 1. SezonAndrzej Sapkowski adında Polonyalı bir yazarın kitabından esinlenerek önce bilgisayar oyununa, oyunun tüm dünyada satış ve oynanma rekorları kırmasıyla birlikte Netflix tarafından değerlendirilen harika bir fantastik dizi The Witcher.

The Witcher dizisinin konusu

Temel olarak çocuk yaşlarında büyü ve savaş yeteneklerini geliştirmesi için bırakıldığı ve başarıyla tamamladığı “eğitim”in ardından Witcher ünvanını kazanan Rivia’lı Geralt’ın hikayesinin konu alındığı dizide olaylar bildiğimiz dünyadan çok başka bir dünyada yaşanıyor. Birbirinden farklı insana benzer varlıklar, canavalar, ejderhalar, büyücüler ve ırkların var olduğu dünyada Rivia’lı Geralt yani Witcher, ücret karşılığında canavarlarla ve pek çok değişik türde varlıklarla savaşarak onları etkisiz hale getirmeye çalışır. Aldığı eğitim sırasında yaşadıkları sebebiyle duygularını kaybeder ancak yine aynı eğitim sayesinde neredeyse yenilmez olur.

The Witcher dizisinde Geralt, Ciri ve Yennefer karakterlerinin bağlantısı

The Witcher Yennefer karakteri

The Witcher Yennefer karakteriGeralt’ın maceraları bir yandan devam ederken çok sayıda krallığın bulunduğu dünyada insanlar arasında da savaşlar yaşanır. İşgal edilen ülkesinden canını kurtaran küçük prenses Ciri, kendisinin kaderi olduğu söylenen Geralt’ı bulabilmek için uzun ve zorlu bir yolculuk yapmaktadır. İnsanların dünyasında yaşanan büyük savaşta, özel güçleriyle savaşların kaderini değiştirebilen büyücülerden en dikkat çekici olan Yennefer ise Geralt’ın bir türlü bir arada olamadığı ancak birlikteyken de anlaşamadığı güzel sevgilisidir. İkili arasında ateşli ve karşılıklı zarar vermeye dayanan bir aşk yaşanmaktadır. İkisi de duyguların önplanda olduğu bir ilişkiyi kabullenemeyecek karakterde olduğundan birbirlerini uzaktan sevmeye karar verip bir kez daha bir araya gelmek ümidiyle yollarını ayırırlar.

The Witcher 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

The Witcher - 1. SezonNetflix’in en iyi dizileri arasında gösterilen dizi, toplamda 8 bölümden oluşuyor ve fantastik dünyalara yolculuk yapmak isteyenler için çok keyifli anlar vaadediyor. The Tudors dizisiyle ünlenen ve ününü Superman karakteriyle katlayan Henry Cavill ve güzel oyuncu Anya Chlotra’nın kadrosunda yer aldığı dizi The Witcher’ın 2. sezonunun 2020 Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.

Kadrosundaki Beren Saat, Mehmet Günsür ve Melisa Şenolsun gibi isimlerle dikkat çeken Atiye - 1. Sezon hakkında bilgi almak ve Atiye - 1. Sezon izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir