You – 1. Sezon Değerlendirmesi

You - 1. Sezon Değerlendirmesi

You - 1. Sezon Değerlendirmesi2018 yılının Eylül ayında ilk bölümüyle izleyiciyle buluşan ve ilk sezonunda yayınlanan 10 bölüm ile büyük bir hayran kitlesi oluşturan harika bir televizyon dizisi You.
You dizisi, 2018’de yayınlanan ilk sezonununda yakaladığı başarının ardından izleyicisiyle tekrar 2019 yılında ikinci sezonuyla buluştu. İlk sezonunda 10 bölüm, ikinci sezonunda 10 bölüm olmak üzere toplamda 20 bölümden oluşan dizi, izleyecek yabancı dizi arayanlar için ve yabancı dizi tavsiyesi arayanlar için tercih edilebilir ilk dizi olarak görünüyor.

You Dizisinin Konusu

Sorunlu bir baba ve sorumsuz bir annenin elinden kurtulup bir kitapçı işleten Mr. Mooney’nin elinde yetişen Joe Goldberg’in, sevdiği kadınlar için yaptığı akla yatkın olmayan hareketler, suçlar ve sakladığı sırlarla gizemli dünyası anlatılıyor dizide.

İçine kapanık ve çok fazla arkadaşı olmayan, kitaplarla yatıp kalkan sessiz bir karakter olan Joe, adını duyurmaya çalışan makale yazarı Guinevere Beck’e ilk görüşte aşık olur… Sevdiği kadına attığı ilk adımda sahip olabilmek adına ona dair her şeyi bir sapkınca bir hırsla öğrenen Joe, Beck’in kalbini kazanmayı başarır… Ancak Joe’daki bu hırs ve gizem zamanla Beck’in dikkatini çeker ve iki genç aşık arasında beklenmedik gerginlikler yaşanmaya başlar.

You Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Genç oyunculardan oluşan dizinin kadrosunda dikkat çeken ilk isim, başrol oyuncusu olan ve Gossip Girl dizisi ve Easy A filmindeki başarılı performansıyla hatırlanan Penn Badgley yer alıyor. Dizinin ana karakteri olan Joe Goldberg’e hayat veren Badgley kariyerindeki bir başka başarılı işe daha adını yazdırıyor. İlk sezonun öne çıkan oyuncularından ve Guinevere Beck karakterine hayat veren Elizabeth Lail için You dizisi kariyerinde bir dönüm noktası olarak adlandırılabilir. You dizisine kadar adını duyurabilmiş çok fazla yapımda yer almayan Elizabeth Lail, oyuncu performansıyla ve dizideki seks sahnelerindeki cesaretiyle dikkat çekiyor.

Dikkate değer olmayan diğer karakterleri canlandıran oyuncuların da performansları oldukça iyi ancak birer birer değerlendirmeye gerek yok… Tek bir tanesi hariç… Full House (Bizim Ev) dizisiyle 90’lı yılların fenomenlerinden olan bir oyuncu John Stamos, You dizisiyle yeniden izleyiciyle buluşuyor.
You - 1. Sezon Değerlendirmesi

You - 1. Sezon Değerlendirmesi

You Dizisi İzlenir Mi?

2020 yılı itibariyle 20 bölümü bulunan ve yeni bölümleri 2021 yılında yayınlanacak olan You dizisi, yabancı dizi tavsiyesi arayanlar için değerlendirilmesi ve izlenmesi gereken ilk dizilerden bir tanesi. Romantik bir aşk dizisi değil, sırlarla dolu bir gerilim dizisi olarak da değerlendirilebilecek You, Joe ve Guinevere Beck sevişme sahneleri sebebiyle ve dizi içerisinde tüketilen alkol ve kullanılan argo dil sebebiyle +18 olarak sınıflandırılmış durumda… Dizinin ilk sezon değerlendirmesinde 10 üzerinden 7,8 gibi yüksek bir puan aldığını ve gizemli hikayelere ilgi duyan izleyicilere hitap eden harika bir dizi olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Filmin IMDb Puanı7,8

Kadrosundaki Daphne Wellens, Isis Cabolet ve Karina Smulders gibi isimlerle dikkat çeken Women Of The Night - Tek Sezon hakkında bilgi almak ve Women Of The Night - Tek Sezon izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir