2019’a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi

2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi

2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim FilmiEn iyi gerilim filmi tavsiyesi arayanlar şüphesiz ki sürekli olarak aynı filmlerle karşılaşıyor ve karşılarına uzunca bir liste çıkıyor ki insanın izleyeceği filmi bulması, filmi izlemesinden çok daha uzun sürüyor. Bu nedenle sizler için çok fazla dile getirilmemiş, vizyon desteği bulamaması sebebiyle adını çok fazla duyuramamış ama izlenmesi gereken gerilim filmlerinden oluşan kısa bir liste paylaşıyoruz.

5 filmden oluşan 2019 yılına kadar yayınlanmış en iyi gerilim filmleri listesini yazının devamında bulabilir, filmler hakkında detaylı bilgiye film afişine tıklayarak ulabilirsiniz.

 1. Cadılar Bayramı
 2. Bird Box
 3. Mara
 4. Yanlış Kapı
 5. Arınma Gecesi: Anarşi

 

1- Cadılar Bayramı
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi 1

 2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi 140 yıl önce akıl hastası bir seri katilin yaşattığı dehşeti üzerinden atamayan ve yıllar sonra aynı korku ve dehşeti yeniden yaşayan Laurie’nin hikayesi anlatılıyor filmde… Hayatının tam 40 yılını yeniden katil ile yeniden karşılaşacağından emin olarak ve tedbirler alarak çılgınca geçiren Laurie tabii ki nihayetinde en büyük korkusuyla yüzleşmek zorunda kalır.

2 Altın Küre ödülüne sahip usta oyuncu Jamie Lee Curtis’e filmde tanıdık bir yüz, Haluk Bilginer eşlik ediyor.

Yapım kalitesi yüksek, oyuncu performansları başarılı bu filmi izlenecek gerilim filmi listesinde ilk sıraya almalısınız.

 
 

2- Bird Box
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi 2Oscar ödüllü oyuncu Sandra Bullock’un baş rolünde yer aldığı, yapımcılığını Netflix’in yaptığı, gerilimin üst düzey kaçıp kurtulmanın ise imkansız olduğu bir film.

Eğer hala izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gereken gerilim filmleri arasında olduğunu unutmamalısınız.

Ek olarak, filmde Sandra Bullock’a usta oyuncu John Malkovich eşlik ediyor. Oyuncu performansları oldukça iyi.

 
 

3- Mara
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi 3

 2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi 32018 yılının en başarılı korku filmleri arasında yer alan ve baş rolünde Ukraynalı oyuncu Olga Kurylenko yer aldığı harika bir film. Geçmiş yıllarda da dünyada kendisini göstererek efsanelere konu olan kadim zamanlardan gelen bir varlığın 21. yüzyılda yeniden ortaya çıkışını konu alıyor film. Sıkı sinema takipçileri için Elm Sokağı Kâbusu’nu çağrıştırsa da çok daha ürpertici olduğunu belirtmek gerek.

Dikkat! İzledikten sonra uyumak cesaret gerektirebilir.

 
 

4- Yanlış Kapı
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi 4Matrix ile hayatımıza giren ve ardından John Wick karakteri ile sinema dünyasını kasıp kavuran Keanu Reeves’in baş rolünde yer aldığı kabus gibi geçen bir gecenin ve ardından yaşanılanların konu alındığı güzel bir film Yanlış Kapı.

2015 yılında yayınlanan ve film, şansı yaver gitmeyen sadakatsiz bir erkeğin yaşayabileceği en kötü senaryoyu izleyiciye sunuyor.

 
 

5- Arınma Gecesi: Anarşi
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi 5

İlki 2013 yılında, ikincisi yani Anarşi adıyla yayınlanan devamı 2014 yılında yayınlanan bu seri filmin ilkinden bağımsız ve kesinlikle çok daha iyi olması sebebiyle listedeki gerilim filmleri arasındaki en iyilerden biri…

Amerikan hükümetinin suç oranı ve nüfus artışına çare bulamayıp büyük bir değişikliğe gitmesiyle meydana gelen ve sokakların yalnızca 1 günlüğüne kan gölüne dönmesine neden olan kabus gibi geçen bir geceyi anlatıyor film. Mutlaka izlenmesi gereken gerilim filmleri arasına bu seriyi de almalısınız.

 
 

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Ramazan Ayı'nda İzlenecek Filmler okumanızı öneririz.

2019’a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi” için bir yorum

 • 20 Haziran 2019 tarihinde, saat 18:40
  Permalink

  Film listesini kaydettim. Dizi izlemek bir yere kadar. Çerezlik gerilim filmi de arada güzel olur 🙂 Birdbox gayet güzel bir konu açıkçası beğendim. Buna ek olarak bence “Sessiz Bir Yer” de eklenebilir.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir