2019’a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi Filmler

2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerYalnızca bir yıl içinde onbinlerce film yayınlanırken film izlemek isteyenlerin yaşadığı kafa karışıklığını ve insanların kendine ayırabildiği zamanın kısıtlılığını da göz önünde bulundurduğumuzda film izlemek isteyenler başvurabileceği güvenilir bir film listesi arar oldular.

Belli başlı büyük internet sitelerinin ve otoritelerin gözden kaçırmış olabileceği ya da yeteri kadar detaylı paylaşamadığı içeriklerden oluşan; film tavsiyeleri onedio bu ne diyo diye bakmadan; film tavsiyeleri ekşi tatlı aramadan tek bir listede bu sayfada bulabileceksiniz…

Bu listeyi en çok izlenilen filmler listesi olarak değerlendirmemek gerek. En izlenilesi filmler ya da şiddetle tavsiye edilen filmler olarak adlandırmak çok daha doğru olacaktır. Filmler hakkında detaylı bilgiye film afişine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 1. Gençlik
 2. Başımıza Gelenler
 3. Keskin Nişancı
 4. 33
 5. 3 Aptal
 6. Şah Mat
 7. Sabah Neşesi
 8. Stajyer
 9. Diriliş
 10. Casuslar Köprüsü
 11. Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı
 12. Founder
 13. Cellat
 14. Kızıl Serçe
 15. Muhteşem Şovmen
 16. Hugo
 17. Kazanma Sanatı
 18. Seninle Bir Ömür
 19. Geçmişin İzleri
 20. Uyuyana Kadar
 21. Karanlıkta
 22. Monaco Prensesi Grace
 23. Kayıp Kız
 24. Okuyucu
 25. Yıldızlararası
 26. Gizemli Gerçek
 27. Üç Bilbord Ebbing Çıkışı, Missouri
 28. Cebimdeki Yabancı
 29. Yeşil Rehber
 30. Açlık Oyunları

1- Gençlik
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerHarvey Keitel ve Michael Caine’in baş rollerinde yer aldığı, iki eski dostun emeklilik yıllarını geçirdikleri Alpler’deki bir otelde gençlikleri, mutlulukları ve pişmanlıkları hakkında paylaşımlarını anlatan çok iyi bir komedi dram filmi.

Dolu dolu geçmiş yılların yeniden gözlerde canlanışı çok dramatik…

 

 

 

2- Başımıza Gelenler

 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerJosh Duhamel ve Katherine Heigl’ın baş rollerinde yer aldığı, çok yakın arkadaşlarının bir kaza sonucu vefat etmeleriyle küçük bebeklerine anne babalık yapmak zorunda kalan birbirinden nefret eden iki gencin hikayesinin anlatılığı çok tatlı bir film.

Klişe de olsa çok iyi vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz…

 

 

 

3- Keskin Nişancı
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerBradley Cooper’ın baş rolünde yer aldığı ve Amerika’nın 2. Körfez savaşında görev almış bir askerinin hikayesinin anlatıldığı çok iyi bir film.

Clint Eastwood’un yönetmenliğini yaptığı, Chris Kyle’ın hayatının anlatıldığı yapım kalitesiyle de oyunculuk performanslarıyla da çok mükemmel…

 

 

 

 

4- 33
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerŞili’de maden işçilerinin yaşadığı iş kazasını ve çökmenin yaşandığı madenden kurtarılış hikayelerinin anlatıldığı bir film.

Antonio Banderas’ın varlığıyla renk ve kalite kattığı ancak hikayesi ve yapım kalitesiyle Şili için ulusal, dünyamız için insanlık adına en büyük olaylarından, mucizelerinden birine tanıklık edeceksiniz.

 

 

 

5- 3 Aptal
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerHindistan sineması Bollywood’un en yetenekli ve tanınan oyuncularından Aamir Khan’ın en çok izlenen filmlerinden biri 3 Aptal

Özel ve aile yaşamlarındaki problemleri olan, gelecekleri için eğitim hayatlarında mutlaka başarılı olmaları gereken 3 arkadaşın müthiş hikayesi anlatılıyor filmde.

 

 

 

 

6- Şah Mat
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerSoğuk Savaş yıllarında Amerika ile Sovyetler arasında yaşanan gerilim hayatın her alanına taşınır… Uluslararası satranç yarışmasının önemi bu iki ülke için bu sebeple çok daha fazladır ve dönemin en büyük satranç oyuncularından Bobby Fischer’ın hayatından bir kesit aktarılıyor filmde.

Örümcek Adam filminden sonra çok fazla filmde rol almayan Tobey Maguire’ın baş rolünde yer aldığı çok iyi bir film…

Bu arada 2014 yılında yayınlanan bu filmin ardından Tobey Maguire’ın şu ana kadar yalnızca 1 filmi bulunuyor.

 

 

7- Sabah Neşesi
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerRachel McAdams, Harrison Ford ve Diane Keaton’ın baş rollerinde yer aldığı, hırslı genç bir kadının hikayesinin anlatıldığı; duygu dolu sımsıcak bir film.

 

 

 

 

8- Stajyer
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerAnne Hathaway ve büyük oyuncu Robert De Niro’nun baş rolünde yer aldığı, sahip olduğu her şeye tırnaklarıyla kazıyarak sahip olmuş başarılı bir kadının hikayesi anlatılıyor filmde.

Her şeyiyle dört dörtlük, 10 numara bir film.

 

 

 

9- Diriliş
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerAvrupa’dan Amerika kıtasını talan etmek üzere gelmiş bir ekipte bulunan Hugh Glass, Amerikan yerlilerinden birine aşık olur ve onların arasına katılır. Ancak kötü şans yollarını ayırır… Amerikan yerlilerine yapılan kıyımı konu alan harika bir film.

Büyük oyuncu Leonardo DiCaprio’ya nihayet Oscar ödülünü getiren filmde yine her şey dört dörtlük.

 

 

 

10- Casuslar Köprüsü
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerSteven Spielberg ve Tom Hanks’den gerçekte yaşanmış olaylardan esinlenerek yapılmış muhteşem bir film “Casuslar Köprüsü”.

Yayınlandığı 2015 yılı Oscar ödüllerinde, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü filmdeki performansıyla Mark Rylance’ın kazandığını bilmenizde fayda var… Oyuncu performansları harika.

 

 

 

11- Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerYüzüklerin Efendisi’nin Gandalf’ı Ian McKellen’dan bambaşka bir Sherlock Holmes performansına tanıklık edeceğiniz harika bir film.

Sherlock hayranlarının izlemesi gereken filmler arasında zirvede yer alan film aynı zamanda Sherlock karakterini Benedict Cumberbatch ve Robert Downey Jr.’dan ibaret olduğunu düşünenler için de ufuk genişletecek tarzda…

 

 

 

12- Founder
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerBaşarı hikayesi filmleri içinde en iyilerden biri şüphesiz ki McDonalds’ın ve kurucusunun hikayesinin anlatıldığı Founder filmi…

Filmin baş rolünde ilk Batman karakterine hayat vererek gönüllerde taht kuran usta oyuncu Michael Keaton yer alıyor.

 

 

 

 

13- Cellat
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerBaşrolünde büyük oyuncu Al Pacino’nun yer aldığı 2017 yılı yapımı harika bir polisiye film Cellat.

Kurgusu, senaryosu ve oyuncu performanslarıyla harika bir film.

 

 

 

 

14- Kızıl Serçe
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi Filmler2018 yılının en çok beklenen biri olan ve Jennifer Lawrance’ın baş rolünde yer aldığı Aksiyon / Dram / Gerilim kategorilerinde sınıflandırılan filmi Kızıl Serçe.

Ajan Dominika’nın hikayesi için gerçekten sıkı takip gerektiriyor.

 

 

 

 

15- Muhteşem Şovmen
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerZenginlere hizmet veren fakir bir terzinin oğlu olan P.T. Barnum’un aklını ve girişim ruhunu kullanarak hayalini kurduğu hayata nasıl sahip olduğunu anlatan mükemmel bir film Muhteşem Showman.

Her anlamda, her şeyiyle dört dörtlük bir film.

 

 

 

16- Hugo
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerBir masal gibi harika bir film.

Renkleri, konusu, akışı ve baş roldeki küçük Asa Butterfield’in oyunculuğuy… Kazandığı 5 Oscar ödülünü kesinlikle hak ediyor.

 

 

 

 

17- Kazanma Sanatı
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerGerçek bir hayat hikayesine bağlı kalınarak anlatıldığı için Oakland A’s takımında hala menajer olarak görev yapan Billy Beane’e karşı büyük saygı duymanızı da sağlayacak bir film.

Hikayesi kadar kadrosundaki büyük oyuncuların performansları da çok çok iyi.

 

 

 

18- Seninle Bir Ömür
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerSon zamanların en güzel aşk filmlerinden biri olduğunu söylemek mümkün Seninle Bir Ömür’ün. Hak ettiği değeri bulamamış olsa da aynı film içinde iki güzel aşk hikayesini barındırıyor olması ve bu iki hikayeyi birbirine çok da güzel bir şekilde bağdaştırmış olması filmin değerini arttırıyor.

Özlenilen sımsıcak aşk filmlerinden biri.

 

 

 

19- Geçmişin İzleri
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi Filmlerİkinci Dünya Savaşı filmleri arasında gösterime girmiş en iyi biyografik filmlerden biri Geçmişin İzleri…

 

 

 

 

 

20- Uyuyana Kadar
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi Filmler2014 yılında vizyona giren ve Dram / Gerilim kategorilerinde sınıflandırılan bir film Uyuyana Kadar.

Zoraki sürdürülen bir evliliğin ve saplantı haline gelmiş bir aşkın iki tarafa yaşattığı cehennemi izlemek isteyenlere sonu sürprizlerle dolu bir sinema keyfi sunuyor.

 

 

 

 

21- Karanlıkta
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerNatalie Dormer’ın başrolünde yer aldığı ve harika bir performans ortaya koyduğu, Emily Ratajkowski filmleri listesinin 1. filmi.

 

 

 

 

 

22- Monaco Prensesi Grace
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerOscar Ödüllü sinema sanatçısı Grace Kelly’nin tüm kariyerini geride bırakarak bambaşka bir kültüre, Monako Kraliyet Ailesi’ne gelin olarak, gelişini ve Prenses ünvanıyla yaşamanın zorluklarını anlatıyor film.

Başrolünde usta ve güzel sanatçı Nicole Kidman’ın yer aldığı 2014 yılı yapımı güzel bir film.

 

 

 

23- Kayıp Kız
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerKonusunun ilerleyişi, hikayesinin beklenmedik şekilde yön değiştirmesi, oyuncuların performansları ve sayılabilecek diğer tüm unsurlarıyla gerçekten çok iyi bir film.

Bir kadının öfkesi ancak bu kadar iyi anlatılabilirdi…

 

 

 

 

24- Okuyucu
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerKendisinden yaşça büyük olan bir kadınla cinsel ilişkiye giren genç bir erkeğin geçen yılların ardından kadınla yeniden nahoş bir durumda karşılaşmasını ve geçmişte yaşananları konu alıyor film.

Özellikle dram filmi tavsiyeleri arayanların mutlaka izlemesi gereken, ağır bir dram filmi.

 

 

 

25- Yıldızlararası
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi Filmler2014 yılında vizyona giren ve Aksiyon & Macera / Dram / Bilimkurgu kategorilerinde kendine yer bulan bir film Yıldızlararası. Oscar ödüllü oyuncu Matthew McConaughey filmin baş rolünde yer alıyor. Tüm dünyanın kurtuluşu için geri dönüşün imkansıza yakın olduğu bir yolculuğa çıkılan filmde ancak Evren ile ilgili belgesellerde izleyebileceğiniz, ileri matematik ve fizik kitaplarında karşılaşabileceğiniz uzay konuları işleniyor. Solucan delikleri, Uzay & Zaman denklemleri vs…

Uzay konulu filmler arasında en iyilerden biri…

 

 

 

26- Gizemli Gerçek
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi Filmler2015 yılında vizyona giren ve Gerilim & Korku / Dram / Polisiye kategorilerinde kendine yer bulan bir film Gizemli Gerçek. Baş rollerinde daha önceki performanslarıyla Oscar ödülüne layık görülmüş Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman, Julia Roberts gibi büyük isimler yer alıyor. İşlenmiş bir cinayetin aydınlatılması yolunda geçen yıllar ve zorlukların anlatıldığı film hakikaten izleyiciyi kendine bağlıyor. Beyin Yakan Filmler listesi için mutlaka not alınması ve izlenilmesi gereken bir film.

Polisiye film tavsiyesi arayanlar için ise tam bir ilaç.

 

 

 

27- Üç Bilbord Ebbing Çıkışı, Missouri
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerKızının tecavüze uğrayıp öldürülmesinin ardından suçluların bir türlü yakalanamamış olmasına tepki gösteren bir annenin verdiği mücadeleyi konu alan bir film.

 

 

 

 

 

28- Cebimdeki Yabancı
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerCep telefonlarında sakladıkları sırlarıyla bambaşka hayatlar yaşayan bireylerin hikayelerini ve bu gizli yaşamların çevrelerine olan etkilerini anlatıyor film…

Sinemamızın genç, yakışıklı, güzel ve yetenekli oyuncuları… Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Alunorak, Şebnem Bozoklu ve Şükrü Özyıldız… Mükemmel performansları görülmeye değer.

 

 

 

29- Yeşil Rehber
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi Filmler1960lı yıllarda Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı net bir şekilde anlatan harika bir film Yeşil Rehber./p>

Oyunculuk performanslarıylaharika bir film olan Yeşil Rehber, filmdeki rolüyle Mahershala Ali’ye en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar ödülünü kazandırdı…

 

 

 

 

30- Açlık Oyunları
 2019'a Kadar Yayınlanmış En İzlenilesi FilmlerHakkı yenilip ezilmiş bir topluluğun kendilerine çizilmiş kaderi kabullenmeyip otoriteye karşı baş kaldırısını konu alan harika bir seri film dizisi Açlık Oyunları.

Suzanne Collins’in çok satılan kitabından beyaz perdeye uyarlanarak ilk olarak 2012 yılında Açlık Oyunları adıyla vizyona giren film daha sonra 2013 yılında Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, 2014 yılında Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1 ve 2015 yılında Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2 isimleriyle yeniden beyaz perdede yerini aldı… Aslında her ne kadar 4 seferde yayınlanmış olsa da Açlık Oyunları serisini 3.sü çok uzun olduğundan iki bölüme ayrılmış toplam 3 film olarak görmek gerekiyor…

Bir önceki değerlendirme yazımız olan 2019'a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir