2020 Yılının İlk 3 Ayında En Çok İzlenen Filmler

2020 Yılının İlk 3 Ayında En Çok İzlenen Filmler

2020 Yılının İlk 3 Ayında En Çok İzlenen Filmler

Film önerileri arayanlar için popüler olanın peşinden gitmek bazen en iyi filmlere ulaşmanın bir başka yolu olabiliyor. 2020 yılının gelişiyle birlikte elbette pek çok yeni film vizyona girdi, izlenildi ve milyonlarca hasılat geliri elde etti… Pek çok iddialı yapım ve düşük beklentili film sürprizler yaparak izleyenlerin beğenisini topladı.

Daha önce hazırlamış olduğumuz 2019 yılına özel 2019 yılının en çok izlenen filmleri ve 2020 yılında Netflix’in en çok izlenen filmleri gibi listeleri de sizlerle paylaşmıştık.

2020 yılının mart ayında yüz binlerce kişinin izlediği filmleri yepyeni bir film tavsiyesi listesinde sizler için inceleyip bir araya getirdik. Özellikle Netflix’te yayınlanmış olan filmleri bu listenin dışında tutup sadece sinema filmlerinden oluşan bir liste hazırlamaya çalıştık.

2020 yılında Netflix'te en çok izlenen film ve dizileri

2020 yılında Netflix'te en çok izlenen film ve dizileri

1- Parasite – Parazit (2019)
4 Oscar ödülü kazanmış olmasının etkisiyle popülerliğini arttırarak koruyan ve listemizde 1. sırada yer alan Parazit, sinemasever IMDb kullanıcıları tarafından 8,6 puana layık görüldü. Torrent ve altyazı sitelerinde yüzbinlerce kez indirilip izlenen Parazit filmi 253 Milyon USD hasılat elde etti.
Parazit filminin konusu: Parasite, birbirinden tamamen farklı hayatlara ve kişiliklere sahip olan iki ailenin hikayesini konu ediyor. Tümü işsiz olan Ki-taek ailesinin geçimlerini sağlayabilmek için zengin ve ihtişamlı Park ailesine özel bir ilgileri vardır. Ta ki beklenmedik bir olaya bulaşana kadar…

2- Jumanji: The Next Level – Jumanji: Yeni Seviye (2019)
Robin Williams’ın başrolünde yer aldığı 1995 yapımı Jumanji’nin 2017’de yeniden beyazperdede yer alıp izleyici tarafından ilgi görmesinin ardından 2019’da yine başrolünde Dwayne Johnson’ın yer aldığı 3. film vizyona girdi. Her ne kadar IMDb’de 6,8 puan almış olsa da “Komedi” kategorisine alınmış filmler için derecelendirmenin 10 üzerinden değil 8 üzerinden yapıldığını düşünmek gerek.
Toplamda 795 Milyon USD hasılat elde eden film beklenenin çok üzerinde bir gişe başarısı elde etti.
Jumanji: Yeni Seviye filminin konusu: 2017 yapımı “Jumanji: Vahşi Orman”ın devam halkası olan Jumanji: The Next Level’ın başrolünü bir kez daha Dwayne Johnson üstleniyor. Her biri özel güçlere sahip avatarlara dönüşen dört arkadaşın mahsur kaldıkları Jumanji’nin devam halkasında ekip yeniden bir araya geliyor, ama bu kez oyunun kurallarının değiştiğini görüyorlar. Ayrıca aralarından birini kurtarmak için Jumanji’ye geri dönmek zorundadırlar. Ancak Jumanji’ye geri döndüklerinde hiçbir şeyin bekledikleri gibi olmadığını fark ederler. Ekip, kurak çöllerde ve karlı dağlarda bulunup bilinmeyen ve henüz keşfedilmeyenlerin üstesinden gelmek zorunda kalacak, böylece oyundan kaçmanın bir yolunu bulacaktır.

3- Knives Out – Bıçaklar Çekildi (2019)
Daniel Craig, Chris Evans ve Ana de Armas gibi isimleri kadrosunda bir araya getiren film IMDb’de sinema severler tarafından tam 8 puana layık görüldü. 308 Milyon USD hasılat elde eden film 2020 yılı aksiyon filmi önerisi arayanlar için oldukça iyi bir seçenecek olacaktır.
Bıçaklar Çekildi filminin konusu: Elindeki gizemli cinayeti çözmek için çabalayan dedektif araştırmaları sonucunda her an patlamaya hazır, tehlikeli dinamiklere sahip bir aileyle karşı karşıya geliyor. Cinayet araştırmasının verdiği gerginlikle beraber ailenin hassas dengeleri bir anda bozuluyor ve kanlı bir savaş ortaya çıkıyor.

4- Jojo Rabbit – Tavşan Jojo (2019)
Scarlett Johansson ve Sam Rockwell gibi 2 ünlü ismi kadrosunda bulunduran ve 1 Oscar ödülü kazanmış olan güzel bir film Tavşan Jojo. Nazilerin hakimiyetinde olduğu dönemde Almanya’da yaşanan olaylardan bir kesit aktarılıyor filmde ve oldukça beğeni alan bir film.
IMDb’de 8 tam puan alan film dünya genelinde kendisinden hiç beklenmedik şekilde 90 Milyon dolar hasılat toplamış durumda.
Tavşan Jojo filminin konusu: Hitler’in ordusunda yer alan Jojo Betzler adındaki bir çocuk, annesinin evlerinde Yahudi bir kızı gizlice misafir ettiğini öğrenir. Kız, evlerinin çatı katında kalıyordur. Tabii bu durum en yakın sırdaşı hayali arkadaşı Adolf Hitler olan Jojo’nun kafasında büyük bir karmaşaya yol açacaktır. Hayali arkadaşı olan Hitler, hiç de orijinalindeki gibi değildir. Jojo’nun bu korkunç ırkçılığa karşı gelmek için mücadele etmesi gerekmektedir.

5- Ford v Ferrari – Asfaltın Kralları (2019)
Ford ve Ferrari’yi ve Matt Damon ile Christian Bale’i bir araya getiren, 2 Oscar ödülü kazanmış mükemmel bir film Asfaltın Kralları. IMDb’de topladığı 8,1’lik puanı sonuna kadar hakeden harika bir film.
Asfaltın Kralları filminin konusu: “Ford vs. Ferrari” 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini konu alıyor. Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan sıfırdan bir otomobil yapmalarını ister. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby (Matt Damon) ve İngiliz şoförü Ken Miles’ın (Christian Bale) başını çektiği ekip, uzun yıllardır pistlere egemen olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda alt etmek için işe koyulur.

6- Joker (2019)
Joker filmi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

7- Charlie’s Angels – Charlie’nin Melekleri (2019)
Hollywood klasiklerinden biri haline gelen ve 2019 yılında yeniden sinema severlerle buluşan Charlie’nin Melekleri yine kadrosundaki güzeller güzeli oyuncularla dikkat çekiyor. Çokça izlenen ve dünya genelinde 72 Milyon dolarlık hasılat yapan filmin kadrosundaki Kristen Stewart, Naomi Scott ve Ella Balinska’ya rağmen izleyenler tarafından pek de sevilmemiş bir yapım. Filmin IMDb puanı 4,5
Charlie’nin Melekleri filminin konusu: Kristen Stewart, Naomi Scott ve Ella Balinska’nın hayat verdiği karakterler, uluslararası boyuttaki güvenlik ve soruşturma bürosu gizemli Charles Townsend için çalışıyorlar. Artık gezegenin dört bir yanında en zorlu görevleri üstlenen, dünyanın en zeki, en cesur ve en iyi eğitilmiş kadınlarından oluşan Melek takımları ve her takımın ayrı bir Bosley’si vardır.

8- Bombshell – Skandal (2019)
Yine güzeller güzeli 3 kadını bir araya getiren ve bu başarısıyla adından söz ettiren bir film Skandal. 2019’un heyecanla beklenen filmlerinden biri olmasıyla birlikte 2020’de de izleyicilerin ilk tercihlerinden olan Skandal yaklaşık 60 Milyon Dolar hasılat yapmış durumda…
Skandal filminin konusu: Bombshell, dünyayı sarsan ve büyük olay yaratan Fox News’in kurucusu ve CEO’su olan Roger Ailes’in taciz skandalının perde arkasında yaşananları konu ediyor. 2016 yılında televizyon yorumcusu Gretchen Carlson, ardından Megyn Kelly ve daha birçok kadın, Roger Ailes’in tacizine maruz kaldığını açıklamıştı. Filmde, taciz olayının su yüzüne çıkması ile yaşananlar ve tacizde bulunan medya patronunun perde arkasındaki öyküsü gözler önüne seriliyor.

9- Frozen 2 – Karlar Ülkesi 2 (2019)
İlk 3 ayın değil, Mart ayının değil belki de 2020 yılının en çok izlenen filmi olmaya aday bir animasyon film Karlar Ülkesi 2… Çocukların hayranı olduğu karakterleri bir araya getiren animasyon tüm sinema yapımcılarının hayalini süsleyen bir rakama yani 1,5 Milyar Dolarlık hasılata ulaşmış durumda ve IMDb’deki puanı tam 7 puan.
Karlar Ülkesi 2 filminin konusu: Elsa neden sihirli güçlerle doğdu? Erindel’in dışındaki ormana ve karanlık denizlere, bilinmeyene, giderken geçmişe dair hangi gerçekler Elsa’yı bekliyor olacak? Cevaplar onu çağırıyor ama aynı zamanda krallığını da tehdit ediyor. Elsa; Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte, tehlikeli ama macera dolu bir yolculukla karşılaşacak.

10- 1917 (2019)
1. Dünya Savaşı’nda yaşanan dramlardan birini harika şekilde beyaz perdede anlatan filmlerden biri olan 1917, Britanya askeri olan Schofield ve Blake’in başından geçenleri konu alıyor. Film IMDb’de izleyicileri tarafından 8,4 gibi muazzam bir puana layık görülürken toplamda da 365 Milyon Dolarlık hasılatıyla yapımcısını sevindiriyor.
1917 filminin konusu: I. Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olan Schofield ve Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. Blake’in kardeşi de onların arasındadır. Bu durumda Blake’i daha da fazla ciddiye alması gereken bir mücadele bekliyordur.

Bu yeni film öneri listemizde PlanetDP yazarlarından @DeanJames’in yorumlarından da yararlanılmıştır. Listede adı geçen filmler hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşmak için FilmOku.Com IMDb sayfasına gözatabilirsiniz.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Netflix'in En Popüler İçerikleri - Mart 2020 okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir