Beyin Yakan Filmler

Beyin Yakan Filmler

Beyin Yakan FilmlerZaman geçtikçe değişen toplum yapısı ve gelişen bireylerin sinemadan beklentileri de elbette değişiyor. Sinema sektörünü ele geçirmiş olan büyük yapım şirketlerinin sinema severlere dayattıkları süper kahramanların kapladığı beyaz perdede alternatif arayan izleyiciler akışı ve finaliyle şaşırtıcı filmler, popüler deyişle beyin yakan filmler arar oldular.

İzlediği filmden tek beklentisi karşısında birkaç saat geçirmek olmayan izleyiciler artık filmlerin kendilerine bir şeyler katmasını, bir anlamda beyin egzersizi yaptırmasını ve şaşırtmasını da bekler oldu. FilmOku.Com olarak izlenmesi gereken filmler listesi hazırlarken ilk olarak sizler için beyin yakan film tavsiyelerini paylaşıyoruz.

Beyin Yakan Filmler listesi 2019’dan geçmişe doğru pek çoğunu FilmOku.Com’da bulabileceğiniz filmler ile başlıyor… Filmler hakkında detaylı bilgi almak için film afişlerine tıklamanız yeterli…

 

  1. Suspiria
  2. Gizemli Gerçek
  3. Yıldızlararası
  4. Küçülen Hayatlar
  5. Uyuyana Kadar
  6. Mara
  7. Orijinal Cinayetler
  8. Kızıl Serçe
  9. Solace
  10. Self/less

 

1- Suspiria
 Beyin Yakan Film Önerileri 1

 Beyin Yakan Film Önerileri 12018 yılında vizyona giren ve Gerilim & Korku / Dram kategorilerinde kendine yer bulan bir film Suspiria. Baş rolünde Grinin 50 Tonu serisindeki performansıyla ün yakalayan Dakota Johnson yer alıyor.

Farklı bir akışı olduğunu ve finalindeki sürprizlerle şaşırtıcı olduğunu söylemek gerek.

 

 
 

2- Gizemli Gerçek
 Beyin Yakan Film Önerileri 22015 yılında vizyona giren ve Gerilim & Korku / Dram / Polisiye kategorilerinde kendine yer bulan bir film Gizemli Gerçek. Baş rollerinde daha önceki performanslarıyla Oscar ödülüne layık görülmüş Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman, Julia Roberts gibi büyük isimler yer alıyor. İşlenmiş bir cinayetin aydınlatılması yolunda geçen yıllar ve zorlukların anlatıldığı film hakikaten izleyiciyi kendine bağlıyor. Beyin Yakan Filmler listesi için mutlaka not alınması ve izlenilmesi gereken bir film.

Polisiye film önerisi arayanlar için ise tam bir ilaç.

 

3- Yıldızlararası
 Beyin Yakan Film Önerileri 3

 Beyin Yakan Film Önerileri 32014 yılında vizyona giren ve Aksiyon & Macera / Dram / Bilimkurgu kategorilerinde kendine yer bulan bir film Yıldızlararası. Oscar ödüllü oyuncu Matthew McConaughey filmin baş rolünde yer alıyor. Tüm dünyanın kurtuluşu için geri dönüşün imkansıza yakın olduğu bir yolculuğa çıkılan filmde ancak Evren ile ilgili belgesellerde izleyebileceğiniz, ileri matematik ve fizik kitaplarında karşılaşabileceğiniz uzay konuları işleniyor. Solucan delikleri, Uzay & Zaman denklemleri vs…

Uzay konusunda yapılmış en iyi film olduğunu söylemek mümkün.

 

4- Küçülen Hayatlar
 Beyin Yakan Film Önerileri 42017 yılında vizyona giren ve Bilimkurgu kategorisinde sınıflandırılan bir film Küçülen Hayatlar. Oscar ödüllü oyuncu Matt Damon filmin baş rolünde yer alıyor. Maddiyata dayalı dünyanın büyük dertlerinden kurtulup doğal yaşama ve varoluş sebebine hizmet etmeye adanmış hayatların hikayesinin anlatıldığı enteresan, şaşırtıcı ve izleyiciyi düşünmeye zorlayan bir film.

21. yüzyıl nimetlerinden faydalanarak 21. yüzyılın karmaşasından kurtulmaya çalışan insanların ilham verici hikayesi… Alternatif bir yaşam tarzı dileyenlerin de izleyebileceği bir yapım.

 

5- Uyuyana Kadar
 Beyin Yakan Film Önerileri 5

2014 yılında vizyona giren ve Dram / Gerilim kategorilerinde sınıflandırılan bir film Uyuyana Kadar. Oscar ödüllü oyuncu Nicole Kidman ve Colin Firth filmin kadrosunda yer alıyor. Yaşadığı hafıza kaybı sebebiyle hayatı zindana dönen, anlık parıltılarla geçmişine dair anımsadığı olaylarla kabusu daha da büyüyen bir kadının onu çok seven kocası ile olan evliliğini konu alıyor film.

Zoraki sürdürülen bir evliliğin ve saplantı haline gelmiş bir aşkın iki tarafa yaşattığı cehennemi izlemek isteyenlere sonu sürprizlerle dolu bir sinema keyfi sunuyor.

 

6- Mara
 Beyin Yakan Film Önerileri 62018 yılının en başarılı korku filmleri arasında yer alan ve baş rolünde Ukraynalı oyuncu Olga Kurylenko yer aldığı harika bir film. Geçmiş yıllarda da dünyada kendisini göstererek efsanelere konu olan kadim zamanlardan gelen bir varlığın 21. yüzyılda yeniden ortaya çıkışını konu alıyor film. Sıkı sinema takipçileri için Elm Sokağı Kâbusu’nu çağrıştırsa da çok daha ürpertici olduğunu belirtmek gerek.

Dikkat! İzledikten sonra uyumak cesaret gerektirebilir.

 

7- Orijinal Cinayetler
 Beyin Yakan Film Önerileri 7Sinemanın yaşayan efsaneleri arasında zirvede bulunan Robert De Niro ve Al Pacino’nun baş rollerinde yer aldığı 2008 yılı Polisiye ve Dram filmi. Filmin akışındaki harikulade olaylar ve sonundaki büyük sürprizin keyfini yaşamak için mutlaka izlemelisiniz.

Baş rollerdeki iki yaşlı kurtu bir arada bir daha izlemeniz mümkün olmayabilir.

 

 

8- Kızıl Serçe
 Beyin Yakan Film Önerileri 82018 yılının en çok beklenen biri olan ve Jennifer Lawrance’ın baş rolünde yer aldığı Aksiyon / Dram / Gerilim kategorilerinde sınıflandırılan filmi Kızıl Serçe. Talihsiz bir sakatlık sebebiyle son vermek zorunda kaldığı dansçılık kariyerinin ardından Sovyetler için ajanlık yapmaya başlayan Dominika Egorova’nın hikayesi anlatılıyor filmde.

Jennifer Lawrance’ın soğuk yüzüne ajan karakteri çok iyi oturuyor… Ajan Dominika’nın hikayesi için gerçekten sıkı takip gerektiriyor.

 

9- Solace
 Beyin Yakan Film Önerileri 92015 yılında yayınlanan en iyi filmlerden biri Solace. Baş rolünde mükemmel oyuncu Anthony Hopkins yer alıyor ve Hopkins’in hayat verdiği karakterin medyumluk yetenekleri var bu filmde… Yaşanılanlar harika. Filmin sonu ise bir başka harika.

Mystery kategorisinde izlenebilecek en iyi filmlerden bir tanesi.

 

 

10- Self/less
 Beyin Yakan Film Önerileri 102015 yılında vizyona giren, Aksiyon / Bilimkurgu / Gizem kategorilerinde sınıflandırılmıl bir film. Kaybettiği yıllara yeniden dönme şansı yakalamış bir ihtiyarın karmaşa dolu hikayesi anlatılıyor filmde.

Detayları gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Beyin Yakan Filmler” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir