Çocuklar İçin Film Önerileri

Çocuklar İçin Film Önerileri

Çocuklar İçin Film ÖnerileriOkullar tatil oldu, havalar soğudu, salgın hastalık ortaya çıktı veya başka bir sebepten çocuklar evlerinde kalmak zorunda kaldılar… Evde zaman geçirmenin yetişkinler için bile zor olduğunu kabul etmek gerekiyor ki bu durumun çocuklar için ne kadar sıkıcı olabileceğini siz düşünün…

Her yaş grubuna ve her zevke özel film önerileri sunduğumuz FilmOku’da çocukların izleyebileceği filmler listesini de ebeveynlerin bilgisine sunmak istedik.

Birbirinden güzel onlarca hatta yüzlerce film içinden özellikle son dönemde yayınlanmış ve çocukların büyük bir ilgiyle izleyeceği filmleri seçip sizler için inceledik.

İşte karşınızda çocuklar için film önerileri!

1- Onward (2020)
Sihirli bir dünyada yaşayan iki elf kardeşin, vefat eden babalarını yalnızca bir günlüğüne geri getirmek için gerçekleştirmeleri gereken görevin peşinde yaşadıkları maceraları konu alan harika bir animasyon film Onward.
Muhtelemen Türkçe dublaj olarak izleyeceğiniz ya da izleteceğiniz bu animasyon filmin ana karakterlerinin orijinal dilde seslendirmelerini Chris Pratt ve Tom Holland gerçekleştiriyor.

IMDb değerlendirmesinde ise puanı 10 üzerinden 7.5

2- Toy Story – 4 (2019)
İlki 1995 yılında yayınlanan ve bugünün ebeveynlerinin bile muhtemelen izlemiş olabileceği Oyuncak Hikayesi serisinin son filmi Toy Story 4 yayınlandı.
Eski oyuncak dostların yanına yapılan macera dolu bir yolculuğun ardından dünyanın bir oyuncak için ne kadar büyük olduğunu anlayan oyuncak kahramanlarımızın başından geçenler aktarılıyor bu güzel hikayede…
Toy Story 4, 2019 yılında tüm dünya sinemalarında yayınlandı ve dünya genelinde 1 Milyar Dolar’dan fazla hasılat geliri elde etti.

IMDb değerlendirmesindeki ortalama puanı 10 üzerinden 7.8

3- The Call of the Wild (2020)
Kanada’nın kuzeyinde Yukon adındaki bir bölgede geçen hikayede vahşi doğada hayatta kalma mücadelesi veren bir kızak köpeğinin başından geçenler aktarılıyor.

Çocuklar için film önerileri sunduğumuz bu listemizde animasyon öğelerden uzak tek film olan The Call of the Wild filminin başrollerinde Harrison Ford ve Omar Sy yer alıyor.

Filmin IMDb’deki değerlendirmesinde ortalama puanı 10 üzerinden 6.8

4- Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
2018 yılında Örümcek Adam severlerle buluşan animasyon bu animasyon filmde, son 10 yıldakinin aksine çizgiler gerçek anlamda çizgi şeklinde izleyiciye sunuluyor… İzlenilen içeriğin gerçekliği düşük, bir çizgi film, bir animasyon olduğu kasıtlı olarak ortaya çıkarılmış durumda. Bu durum da Spider-Man: Into the Spider-Verse animasyon filmini, izlenilmesi gerekenler arasında yer almasını sağlıyor.

2019 Oscar ödüllerinde en iyi animasyon film oscar ödülünü kazanan Spider-Man: Into the Spider-Verse, IMDb’de 10 üzerinden 8.4 puana sahip.

5- Night at the Museum (2006)
Doğal Yaşam Müzesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Larry Daley, müzede fosil olarak sergilenen hayvanların bir gece aniden canlanmasıyla birlikte çılgın bir gece geçirir… Larry Daley’in yaşadığı unutulmaz gece, Night at the Museum filmiyle sinemaseverlerle buluşuyor.

Night at the Museum filminin başrolünde ünlü ve başarılı komedi oyuncusu Ben Stiller yer alıyor. Tüm ailenin bir arada keyifle izleyebileceği güzel bir film. IMDb’deki değerlendirme puanı ise 10 üzerinden 6.4
Çocukların izlemesi gereken filmler! Çocuklar İçin Film Önerileri

Çocukların izlemesi gereken filmler! Çocuklar İçin Film ÖnerileriÇocukların izlemesi gereken filmler! Çocuklar İçin Film ÖnerileriÇocukların izlemesi gereken filmler! Çocuklar İçin Film ÖnerileriÇocukların izlemesi gereken filmler! Çocuklar İçin Film ÖnerileriÇocukların izlemesi gereken filmler! Çocuklar İçin Film Önerileri

Çocukların izleyebileceği filmler listesinin ilk 5 filmi bu şekilde… Listemizin devamına Barış Özcan’ın oğlu Sufi Özcan’ın 23 Nisan 2020’de yayınladığı Youtube videosunda bilgisayar ekranında görünen filmleri ekleyebiliriz…
Barış Özcan’ın izleyicilerin de görebileceğini tahmin ettiği üzere paylaştığı ekran görüntüsü üzerine Barış Özcan’ın çocuklara film önerileri olarak da adlandırabileceğimiz Çocuklara özel film listemiz ise şu şekilde;

1- Trolls World Tour (2020)
2- Spies in Disquise (2019)
3- Abominable (2019)
4- The Lion King (2019)
5- Alaaddin (2019)
6- Mirai (2018)
7- Incredibles 2 (2018)
8- Ferdinand (2017)
9- Coco (2017)
10- Moana (2016)
11- Sing (2016)
12- Finding Dory (2016)
13- Zootopia (2016)
14- Long Way North (2015)
15- The Good Dinasour (2015)

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Quentin Tarantino'dan Film Tavsiyeleri okumanızı öneririz.

One thought on “Çocuklar İçin Film Önerileri

  • 10 Mayıs 2020 tarihinde, saat 09:47
    Permalink

    Film önerileri ve içerikler güzel. Ama sitede aşırı reklam var ve gözü yoran bir renk cümbüşü mevcut.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir