IMDb’de Yüksek Puan Alan 10 Kötü Film

IMDb'de Yüksek Puan Alan 10 Kötü Film

IMDb'de Yüksek Puan Alan 10 Kötü FilmBu film listesi eleştirmenler tarafından sınıfta bırakılan fakat puanlamayı seyircilerin yaptığı IMDb’de oldukça yüksek puan alan filmlerden oluşmaktadır…

FilmOku.Com ile yepyeni bir film listesine hoş geldiniz. Film önerileri için FilmOku.Com’u takip etmeyi unutmayın.

İşte karşınızda IMDb’de Yüksek Puan Alan 10 Kötü Film!

10 - Suicide Squad: Gerçek Kötüler

10 - Suicide Squad: Gerçek Kötüler10 – Suicide Squad: Gerçek Kötüler
Birçok izleyici için Suicide Squad: Gerçek Kötüler, sinemaya uyarlanması gereken bir hikayeydi. Çizgi roman rollerine tanıdık yüzler, bol aksiyon, sağlıksız şakalar ve bol eğlence… İşte bu sebeplerle IMDb’de 6,1 puan aldı fakat eleştirmenlerce filmin temposu düşük, karakter gelişimi çok zayıf ve pazarlaması yanlıştı. Ve filmin kötü karakterleri tek kelimeyle hayal kırıklığı yarattılar.

Çizgi romanın hayranları için bu film hikayenin potansiyelinin altında kalmış bir gölgesi gibiydi.

Puanlamaya katılan izleyicilerin düşündüklerinin aksine film aslında tam bir facia.

9 - Kasımda Aşk Başkadır9 – Kasımda Aşk Başkadır
Ölüm gerçeği insanlara çılgınca şeyler yaptırır… Charlize Theron ve Keanu Reeves’in baş rolünde yer aldığı 2001 yılı yapımı romantik drama durdurulmuş bir cazibeye sahip.
Filmin afişinde Reeves’in karakteri Nelson’ın Theron’un karakteri Sara’yı tutuş şeklinden dolayı sıradan bir romantizm olduğunu düşünebilirsiniz…

Eleştirmenler aşırı sevimliliği ve duygusal sorunlarını iyileştirmek için 1 ay boyunca farklı erkeklerle birlikte olan kanser hastası bir karakter bulunduran bu filmi yerin dibine soktular.
IMDb’de 6,7 puana sahip aslında sınıfta kaldı.

8 - Van Wilder (Kaçıklar Üniversitesi)

8 - Van Wilder (Kaçıklar Üniversitesi)8 – Van Wilder (Kaçıklar Üniversitesi)
Çok sayıda yapılmış ve izleyiciye dayatılmış olan iğrendirici cinsel komedi bu listeye girebilirdi ama Kaçıklar Üniversitesi’nin listede yer almasının iki nedeni var.

Birincisi, eleştirmenler ve izleyici değerlendirmeleri arasındaki uçurum, ikincisi ise filmin oyuncu kadrosu…

IMDb’de 6,4 puan alan Kaçıklar Üniversitesi’nde kampüs hayatını mezun olmaya tercih eden bir üniversite öğrencisini Ryan Reynolds canlandırıyor.

İğrendirici ve hatta kusma refleksi yaşatan mizahıyla basit bir ergen filmi.

7 - Warcraft7 – Warcraft
Video oyunu lanetinin en büyük kanıtı bu film… Sağlam bütçesi, yetenekli ve kendini kanıtlamış yönetmeni, var olan kitlesi ve güçlü bir kadrosu vardı. Fakat yine de laneti kıramadı.

Uluslararası gişede iyi sonuçlar alsa da film eleştirmenleri etkileyemedi. Filmin yapımcısı Warcraft mitolojisini derinlemesine inceledi fakat her şey beceriksizce hatta amatörce göründü.

Bir oyun olarak başarılı olsa da film olarak kötüydü.

Oyunun hayranları IMDb’de 6,9 puanla filmi “taçlandırdı”.

A Dog's Purpose

6 – A Dog’s Purpose
Eleştirmenler tarafından fazlasıyla sevimli ve duygusal bulunan film manipüle edici olarak değerlendirildi.

Bununla birlikte izleyiciler için bir adam ve onun en yakın arkadaşının kalpleri ısıtan hikayesi, her türlü kötülüğe karşı göğüs geren yenilmez bir güçtü.

Eleştirmenler tarafından 3,4 puan verilmiş olsa da bu köpek reenkarnasyonu hikayesi IMDb’de 7,1 puan almış durumda.

 

 

5 - The Punisher (İnfazcı)5 – The Punisher (İnfazcı)
Bir adamın ailesini elinden alırsanız onun gazabını bütün dünyaya salmış olursunuz… Bu listemizdeki birden fazla filme konu bir ders. Eğer 2004 yapımı bu film tek bir şeyi doğru yapmışsa o da Thomas Jane’i infazcı olarak kadrosuna almış olmasıdır. Dürüst olmak gerekirse her yönüyle yanlış ve hataları ağır basan bu film için IMDb’de 6,5 puan gerçekten fazla.

Kendine oluşturduğu hayran kitlesi tarafından IMDb’de uçurulan film, gişede uçurumdan aşağıya yuvarlandığını söyleyebilirim.

4 - Chasing Mavericks (Dalgaların Peşinde)4 – Chasing Mavericks (Dalgaların Peşinde)
Açıkçası araştırmaya başlamadan önce bu filmi ne izledim ne de ismini duydum. Ama Gerard Butler’ın baş rolde olması tabii ki ilgimi çekti. “Dalgaların Peşinde” isimli film eleştirmenler tarafından sadece 3,2 puan almışken IMDb’de 7,2 pua almayı başarıyor.

Eleştirmenler senaryoda hatalar bulup filmin etkileyici olmadığını düşünürken IMDb kullanıcıları erdemli bir hikayeye şahitlik yaptıklarını düşünüyorlar… Yazılan yorumlardan anladığım tam olarak bu.

Bir sörfçünün hikayesinin anlatıldığı filmi daha iyi anlayabilmek için belki de sörfçü olmak gerekiyordur?..

3 - August Rush (Kalbini Dinle)3 – August Rush (Kalbini Dinle)
Eğer zihninizde müziğin gücüyle ilgili sevimli ve güzel hikayeler varsa bu filmi sevebilirsiniz. Freddie Highmore, müzikle ve ailesini bulma hayaliyle yaşayan bir yetim August Rush rolüyle kesinlikle iyi bir iş çıkarıyor. Robin Williams, Jonathan Rhys Meyers ve Terrence Howard ile tamamlanan kadro ile film emin ellerde… Ama ne yazık ki bu yetenekli kadro daha iyi bir filmi hak ediyor.

IMDb’de 7,5 puana sahip ancak eleştirmenler 3,7 puana layık görüyorlar.

 

2 - The Longest Ride (Seninle Bir Ömür)2 – The Longest Ride (Seninle Bir Ömür)
Hiçbir şey eleştirmenleri ve sinema severleri Nicholas Sparks filmleri kadar ikiye ayıramaz. Dürüst olmak gerekirse “Seninle Bir Ömür”, Sparks’ın diğer uyarlamalarına göre daha az manipülatif.

IMDb’de 7,7 almış olmasını büyük ölçüde göze hoş gelen Scott Eastwood ve Britt Robertson’a borçlu olsa da usta aktör Alan Alda’nın varlığıyla jenerasyonlara ayrılan bir aşk öyküsünü anlatıyor olmasının izleyici üzerindeki etkisini de yok saymamak gerek… Yine de eleştirmenler filme net 3 puan veriyor.

 

 

1 - Law Abiding Citizen (Adalet Peşinde)1 – Law Abiding Citizen (Adalet Peşinde)
Aksiyon & Gerilim türünde olan filmde her yerde var olan Gerard Butler’ın hayat verdiği Clyde Shelton ve Jamie Foxx’un canlandırdığı avukat Nick Rice ile karşı karşıya geliyor.

Shelton’ın kanun adına üstlendiği infazcılık görevini parmaklıklar ardındaki hükümlüler üzerine odaklamış olması fazlasıyla absürt bir durum. İzleyiciler filme 7,4 vermiş olsa da eleştirmenlerin puanı 2,6.

FilmOku.Com’a ait tüm film önerileri ve öneri listelerine erişmek için lütfen Google’da alttaki aramayı yapınız. Listede yer alması gerektiğini düşündüğünüz filmleri alttaki yorum kısmında belirtebilir, yazıyı sosyal medya sayfalarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.
Film tavsiyeleri filmoku Google araması

Film önerileri için FilmOku.Com’u takip etmeyi unutmayın.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan 2019'da Şu Ana Kadar İzlenebilecek En İyi 10 Film okumanızı öneririz.

One thought on “IMDb’de Yüksek Puan Alan 10 Kötü Film

  • 4 Kasım 2019 tarihinde, saat 10:25
    Permalink

    Ben Warcraft’ı izlemiştim ve gerçekten de beğenmiştim. Çok güzel bir film. Herkese tavsiye ederim. Gerçekten bence izlenmesi gereken filmler arasında.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir