Joker Hayranları İçin 7 Film Önerisi

Joker Hayranları İçin 7 Film Önerisi

Joker Hayranları İçin 7 Film ÖnerisiÇizgi roman efsaneleri içinde en popüler olanlardan biri olan Batman’in 1989 yılında beyaz perdeye uyarlanan hikayesinde sinemaseverlerin karşısına ilk kez çıkan Joker karakteri 19 yılın ardından 2008 yılında ve daha sonra Dark Knight filminde Heath Ledger’in performansı sebebiyle de 2019 yılında tekrar izleyiciyle buluştu.

İlk olarak Oscar ödüllü Hollywood efsanesi Jack Nicholson ile tanıdığımız ve çizgi roman karakterine çok daha uygun bir görünümle karşımıza çıkan Joker karakteri, 2008 yılında daha sonra trajik bir şekilde genç yaşta hayatını kaybeden Heath Ledger ile karşımıza çıktı. 2008 model diyebileceğimiz Joker karakteri tıpkı filmin esas karakteri Batman gibi alışılmışın aksine daha ser ve daha bir başkaydı. Ve bu Joker dünya genelinde öyle bir popülerlik yakaladı ki 2019 yılında Joaquin Phoenix ile yeniden izleyiciyle buluşana kadar Joker karakteri hiç unutulmadı.

Joker Hayranları İçin 7 Film Önerisi

Joker Hayranları İçin 7 Film ÖnerisiGelmiş geçmiş en iyi oyuncu performansları içine alınabilecek bir oyunculukla Joker’e hayat veren Phoeniz, kendi dalında erişilmesi zor rekor ve başarılara imza attı. Seks4, çıplaklık ve çok fazla şiddetin ve görsel efektin kullanılmadığı filmlerin de sinema unsurlarının başarılı şekilde kullanıldığında büyük başarılar ve beğeni kazanabileceğinin bir kanıtı oldu Joker filmi.

Yönetmeni, oyuncu kadrosu, rengi ve müziğiyle büyük hayran kitlesi kazanan Joker filmi ve karakteri, izleyicileri Joker filmine benzer filmler aratır oldu. Joker filmine benzeyen filmler anlattığı hikaye, öne çıkan karakter ve baş rolü oynayan oyuncular olarak filtreleyip Joker filmi hayranları için 7 adet film önerisi hazırladık.

Joker Hayranları İçin 7 Film ÖnerisiFilmOku.Com sunar!

Joker hayranları için 7 film önerisi!

Joker 2019’da oyunculuğuyla kendine hayran bırakan ve önümüzdeki yıl ödüllerin pek çoğunu toplayacak olan Joaquin Phoenix’in yine baş rolünde olduğu 2013 yılı yapımı olan dram türündeki “Aşk”, Western filmlerinin hasretini çekenlerin yıllar sonra hasretini gideren “Sisters Biraderler” ve en iyi film Oscar ödülünü kazanan genç bir oyuncu olduğu yıllarda önemli bir karaktere hayat verdiği filmi “Gladyatör”ü izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Joker Hayranları İçin 7 Film Önerisi

Joker Hayranları İçin 7 Film ÖnerisiJoker 2019 filminin yönetmeni Todd Phillips de Joker’den önce başarılı filmlere imza atmış bir yönetmen… Sıkı dostların keyifli hikayesinin anlatıldığı, “Felekten Bir Gece” serisi, yönetmenin filmleri arasında tavsiye edebileceğimiz ilk iki filmi içeriyor. Todd Phillips imzalı olan ve önereceğimiz 3. film ise Amerikan gençlik komedilerinin ilklerinden olan ve gerçekten komik olan “Geyik Muhabbeti”.

Ve asıl, Joker’in kişiliğine hayran olanlar için, bozuk düzene karşı baş kaldırdığı ve yeni ve adaletli bir düzen kurmak istediğinden dolayı Joker’i sevenler için en iyi film önerisi, baş rolünde Matrix ve Yüzüklerin Efendisi’nden tanıyıp sevdiğimiz Hugo Weaving’in yer aldığı “V for Vendetta”.

Önerilen 7 adet filme daha kolay erişim sağlayabilmeniz ve önerilen filmleri izleyebilmeniz için filmlere ait afişleri de altta bulabilirsiniz.

İyi seyirler.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan En İyi Film Oscar'ı Alan En İyi 20 Film okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir