Karantinada İzlenecek Film Önerileri

En iyi film önerileri paylaşım sitesi FilmOku.Com’a hoşgeldiniz.

Korona Virüs’ün sebep olduğu Covid19 hastalığı sebebiyle herkesin evinde kendini karantinaya aldığı bugünlerde evlerde yapılabilecek en iyi şeylerden biri şüphesiz film izlemek.

Netflix, Puhu Tv, Hulu Tv, Prime Tv vb platformlar sayesinde artık film ve dizilere erişim o kadar kolay ve seçeneklerimiz o kadar zengin ki hangi filmi izleyeceğimizi seçmekte zorlanır hale geldik.

FilmOku.Com olarak tüm dünyanın hastalıkla mücadele ettiği bugünlerde ne yazık ki yine tüm dünyanın gündemi olan hastalık, toplu ölümler ve istila konuları taşıyan gerilim türündeki filmlerden oluşan yeni bir film öneri listesi hazırladık.

Bu film öneri yazımızla birlikte daha önce paylaşmış olduğumuz bir diğer film öneri listemizi yani 2019’a Kadar Yayınlanmış En İyi 5 Gerilim Filmi isimli listemize de gözatmanızı tavsiye ederiz.

Karantinada İzlenecek Film Önerileri

Karantinada İzlenecek Film Önerileri1- 28 gün sonra
Gizemli, tedavi edilemez bir virüsün İngiltere’ye yayılmasından dört hafta sonra, salgından kurtulan bir avuç insanın yaşamlarını sürdürecek bir sığınak arayışını konu alıyor film.

2002 yılında yayınlanan ve IMDb’de 7,6 puan alan film, konusu ve izleyicide bıraktığı etki itibariyle sinema tarihine damga vuran filmler arasında yer alıyor.

Kadrosunda Cillian Murphy, Naomie Harris ve Christopher Eccleston gibi isimlerin yer aldığı 28 Gün Sonra filmi 85,7 milyon dolar değerinde gişe hasılatı yakalamış başarılı bir film.

Karantinada İzlenecek Film Önerileri

Karantinada İzlenecek Film Önerileri2- 28 hafta sonra
Gizemli ve tedavi edilemez virüsünün Büyük Britanya nüfusu üzerine uygulanmasından altı ay sonra, ABD Ordusu, hayatta kalanların yeniden nüfus kazanması ve hayata yeniden başlaması için Londra’nın küçük bir bölgesini korumaya yardımcı olur. Ancak hiçbir şey planlandığı gibi gitmez…

2002 yılında yayınlanan 28 Gün Sonra filminin devamı niteliğinde olan ve ilk filmin gösterdiği büyük başarı sonrasında 2007 yılında izleyiciye sunulan bu filmde yine insanlığın virüse karşı olan mücadelesi anlatılıyor.

IMDb’de 7,0 puan alan filmin kadrosunda Jeremy Renner, Rose Byrne ve Robert Carlyle yer alırken film 65 Milyon dolarlık gişe hasılatıyla yapımcılarının yüzünü güldürmüş filmlerden biri durumunda.

Karantinada İzlenecek Film Önerileri3- Dünya Savaşı Z
Orduları ve hükümetleri deviren ve insanlığı yok etmekle tehdit eden bir salgını durdurmak için zamana karşı bir yarışta dünyayı dolaşan eski Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry Lane’in macera dolu hikayesini konu alıyor film.

2013 yılında vizyona giren ve başrolünde dünyaca ünlü aktör Brad Pitt ile dikkat çeken filmin kadrosunda Mireille Enos, Daniella Kertesz ve Matthew Fox gibi oyuncular da yer alıyor.

IMDb’de 7,0 puan alan filmin dünya çapındaki gişe hasılatı tam 540 Milyon Dolar. Bu rakamları hafife almamak ve bu filmi kaçırmamak gerek.

Karantinada İzlenecek Film Önerileri

Karantinada İzlenecek Film Önerileri4- Öldüren Sis
Gizemli bir fırtına sonrası süpermarkette mahsur kalan bir grup insanın yaşam savaşını konu alan film 2007 yılında sinemaseverlerle buluştu.

Filmin IMDb’de aldığı puan 7,1.

Kadrosunda yıldızları pek parlamamış ve adlarını duyuramamış Thomas Jane, Marcia Gay Harden ve Laurie Holden’ın yer aldığı film konusu ve başarılı kurgusuyla dikkat çekiyor.

Dünya genelindeki gişe hasılatı ise 57 Milyon Dolar.

Karantinada İzlenecek Film Önerileri5- Cehenneme Bir Adım
Mağaracılık serüvenine atılan kaşiflerin gizemli varlıklar tarafından takip edildiklerini anlamaları ve hayatta kalma mücadelelerini konu alıyor film.

Sürükleyici bir aksiyon, gerilim filmi olan “Cehenneme Bir Adım”, IMDb’de 7,2 puana sahip.

57 Milyon Dolar değerinde bir gişe hasılatı yapan filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Doomsday ve Hellboy gibi filmlerin başarılı yönetmeni Neil Marshall gerçekleştirmiş.

Mutlu ve sağlıklı günler!..

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Corona Virüs Karantinasında Olanlar İçin Film Önerileri okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir