Netflix Eşcinsel Film ve Dizileri

Netflix Eşcinsel Film ve Dizileri

Netflix Eşcinsel Film ve DizileriNetflix İçeriklerindeki Eşcinsellik!
Netflix, sunduğu eşsiz içeriklerle tüm dünyada ve ülkemizde evlerimize girdi ve Koronavirüs salgını süresinde ise popülerliği zirve yaptı. İzleyicilere sunduğu kaliteli filmler ve televizyon dizileri Netflix’in adının daha sık anılır olmasını sağladı.
Netflix, anlaşmalı yapım şirketleri aracılığıyla yalnızca kendi yayınladığı ve Netflix Orijinal İçeriği başlığıyla izleyicilere sunduğu çok sayıda film ve televizyon dizisiyle de rakibi olarak farklı ülkelerde hizmet veren Hulu, Prime TV ve Puhu TV gibi platformlardan sıyrılıyor. Netflix için orijinal içerikler hazırlayan şirketlerin başlıcaları daha doğrusu en popüler içerikleri hazırlayan yapım şirketlerinin İspanyol medyasından olduğunu söylemek mümkün…

Netflix’e Aşk 101 Tepkisi

Netflix Türkiye’de Aşk 101 adıyla yayınlanacak olan yeni bir Netflix dizisindeki eşcinsel erkek karakteri söylentisi, Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının büyük bir kısmı tarafından tepki gördü. Netflix Türkiye ekibi konu hakkında doğru bilgilerin yalnızca kendilerinde saklı olduğuna ve söylentilere inanılmaması gerektiğine dair bir bildirim yapsalar da Aşk 101 dizisinindeki eşcinsel erkek karakterin isminin Osman olduğu söylentisi, tepkilerin artmasına neden oldu… Tepki gösteren kişilerin çoğunluğu eşcinselliğe karşı olmadıklarını ancak o karakterin isminin Osman olmasına karşı olduklarını belirten saçma bir savunmada bulundular… Televizyonlarda daha önce yayınlanmış olan Dolandırıcı Osman, Tecavüzcü Mehmet, Hırsız Fatih, Katil Akif, Uyuşturucu Kaçakçısı Ahmet gibi pek çok isme aldırış etmeyen büyük bir kitle, Gay Osman’a karşı birlik olup Osman’ın eşcinsel olamayacağını savunmaya başladı.

Netflix’teki Aşırı Erkek Eşcinselliği

Eşcinsel Osman konusunun çokça konuşulmasından yola çıkarak Netflix’in, özellikle de İspanyol yapımcılara ait içeriklerindeki baskın erkek eşcinselliği hakkında konuşulması gerekiyor… Netflix’in en popüler dizileri arasında sayılabilecek başta La Casa de Papel olmak üzere sırasıyla Elite, Sex Education, Toy Boy ve Women of the Night dizilerinde hiçbir çekince olmaksızın erkek eşcinselliğinin sevişme sahneleriyle ekrana getirilmesi ve buna karşılık bu dizilerde ve diğer Netflix yapımlarında kadın eşcinselliğinin hiç işlenmemesi oldukça dikkat çekici.

Netflix LGBT (Eşcinsel) Film ve Dizileri

Netflix Eşcinsel Film ve Dizileri

Netflix Eşcinsel Film ve DizileriHemen hemen her yapımında erkek eşcinselliğini sonuna kadar işleyen ve eşcinsel seks sahnelerini sınırsızca ekrana taşıyan Netflix; bu konuda özellikle içerik seçiyormuş gibi bir düşünce var.
La Casa de Papel’de Berlin ve Palermo arasındaki ateşli öpüşme sahnesinin ardından Helsinki ile Palermo arasındaki “Boom Boom Ciao” sloganlı seks gecesi dizinin birkaç bölümüne damga vurmuştu.

Elite dizisinde üçlü sevişme sahnesiyle ilk olarak başlayan erkek eşcinselliği vurgusu, Omar ile Ander mide bulandıran pornografiye denk seks sahnelerine kadar uzandı. Elite dizisindeki sevişme sahneleri Omar’ın farklı erkeklerle olan ilişkileriyle devam etti.

Sex Education dizisinin 2 ana karakterinden biri olan Eric’in Adam ile olan ateşli öpüşme sahnesi, Sex Education dizisinin seks sahneleri arasında yerini aldı.

Toy Boy dizisindeki seks sahneleri de yine erkekler arasında gerçekleşen ilişkilerden ibaret… 4 yakın arkadaşın striptizcilik yaparak yaşamını sürdürdüğü ancak konunun tamamen polisiye olduğu dizide Jairo karakteri hem ücreti karşılığında erkeklerle birlikte oluyor hem de dizinin zengin v depresif mavi saçlı ergeni -o da erkek- Andrea ile aşk yaşıyordu.

Hollanda yapımı Women of the Night dizisinde uyuşturucu ve kara para aklama işlerine bakan dizinin sert erkeğin Cees de Wolf’un bir eşcinsel olduğunu, erkek sevgilisiyle küvetteki seks sahneleri sayesinde öğrenmiş olduk.

Belki de binlerce film ve dizi içeriği barındıran ancak orijinal yapımlarındaki yüksek erkek eşcinselliği ile dikkat çeken Netflix’in neden yalnızca erkekler üzerindeki homoseksüelliğe bu kadar odaklandığı gerçekten dikkat çekici… Hayranı olmasak da karşısında da olmadığımız ve haddimize de düşmediği erkek eşcinselliğinin yanında kadın eşcinselliğinin bu kadar görmezden gelinmesi enteresan…
Eğer tavsiye gay ve lezbiyen filmi veyahut da dizisi arıyorsanız, özellikle de Netflix üzerinden yayında olmasını istiyorsanız bu yazımız sizlere rehber olacaktır.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Alternatif Film ve Dizi Önerileri - Nisan 2020 okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir