Quentin Tarantino’dan Film Tavsiyeleri

Quentin Tarantino'dan Film Tavsiyeleri

Quentin Tarantino'dan Film TavsiyeleriÜlkemizin en iyi ve en güncel film tavsiyeleri sitesinden merhaba,

Yeni bir film tavsiye listesi ile karşınızdayız. Bu film tavsiye listemizde dünyaca ünlü bir yönetmenin filmlerinden değil dünyaca ünlü bir yönetmenin film tavsiyelerine yer vereceğiz.

1995’te Pulp Fiction ve 2013’te Django Unchained filmleri ile Oscar ödülü kazanan, ayrıca yine Pulp Fiction, Django Unchained ve Once Upon a Time… in Hollywood filmleri ile Altın Küre ödülüne layık görülen sayısız başarılı filmin senaristi ve yönetmeni Quentin Tarantino’nun sinemaseverler için hazırlamış olduğu film tavsiye listesini sizler için derleyip erişilebilir hale getirdik.

İşte karşınızda Quentin Tarantino’nun film tavsiyeleri

1- Taxi Driver – 1976
Martin Scorsese’ın yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünde Robert De Niro’nun yanında kadrosundaki Jodie Foster ve Cybill Shepherd ile dikkat çeken 4 Oscar ödülü adayı harika bir film Taxi Driver.
IMDb’de gelmiş geçmiş en iyi 106. film olarak listelenmiş olan filmin puanı ise 8,3.
Film suç ve dram kategorilerinde yer alıyor.

2- Sorcerer – 1977
Oscar ödüllü yönetmen William Friedkin’in yönetmenliğini üstlendiği ve kadrosunda döneminin başarılı ouncuları Roy Scheider, Bruno Cremer ve Francisco Rabal ile dikkat çeken, 1978 yılı Oscar ödülü adayı bir film Sorcerer.
Vizyona girdiği yılların çok ötesinde bir film olmasıyla fark yaratan filmin IMDb puanı 7,7.
Film macera, dram ve gerilim kategorilerinde yer alıyor.

3- Rolling Thunder – 1977
Hollywood’un usta yönetmenlerinden olan ve 75 yaşında 2007 yılında hayatını kaybeden John Flynn’in yönetmenliğini üstlendiği ve kadrosunda daha sonraki yıllarda Oscar ödülüne de layık görülecek olan Tommy Lee Jones’un yanında William Devane ve Linda Haynes’ın da yer aldığı bir suç, dram ve gerilim filmi Rolling Thunder.
Filmin IMDb puanı 7.

4- Pretty Maids All in a Row – 1971
Roger Vadim’in yönetmenliğini üstlendiği, Rock Hudson, Angie Dickinson ve Telly Savalas’ın kadrosunda yer aldığı filmde ayrıca 1970’li yılların en güzel kadınları da yer alıyor.
Lisede öldürülen genç kızların cinayetinin aydınlatılmasında görev yapan bir polisin hikayesinin anlatıldığı filmin IMDb puanı 6,2.
Film komedi, suç ve gizem kategorilerinde yer alıyor.

5- Jaws – 1975
Beyazperde’nin dahi çocuğu, 3 Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg’in yönetmenliğini üstlendiği ve 1976 yılında toplam 3 Oscar ödülü kazanmış olan harika bir film Jaws.
Her sinemaseverin muhtemelen izlemiş olduğu, izlemeyenlerin ise mutlaka izlemesi gereken bir sinema klasiği filmin IMDb puanı tam 8.
Film aksiyon, dram ve gerilim kategorilerinde yer alıyor.

Quentin Tarantino'dan Film Tavsiyeleri

Quentin Tarantino'dan Film Tavsiyeleri

6- His Girl Friday – 1940
Quentin Tarantino’nun film tavsiyeleri listemizin ilk ve tek siyah beyaz filmi His Girl Friday, 1940 yapımı ve Hollywood klasiği sayılabilecek bir film. Dönemin tadını doyasıya kadar alabileceğiniz sımsıcak bir duygusal komedi.
Yönetmeni ve başrol oyuncuları hayatlarını kaybetmiş olsalar da sinemanın güzelliği ile hala sinemaseverler tarafından izlenip yaşatılabiliyorlar…
Filmin IMDb puanı 7,9.
Film dram, komedi ve romantik kategorilerinde yer alıyor.

7- The Great Escape – 1963
30 yıllık sinema hayatına 44 film sığdırmış olan yönetmen John Sturges’in yönetmenliğini üstlendiği ve Hollywood efsanelerinden Steve McQueen’in de aralarında yer aldığı başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip olan film 2. Dünya Savaşı sırasında Alman esir kamplarında tutsak olarak tutulan müttefik askerlerinin kaçış hikayesini konu alıyor.
Senaryosu ve kadrosundaki oyuncuların başarılı performansıyla oldukça beğenilen filmin IMDb puanı 8,2.
Film macera, dram ve tarih kategorilerinde yer alıyor.

8- Dazed and Confused – 1993
5 kez Oscar’a aday gösterilmiş olsa da ödüle kavuşamayan Richard Linklater’ın senarist ve yönetmenliğini üstlendiği filmin kadrosunda o dönem çokça genç olan Matthew McConaughey, Milla Jovovich ve Joey Lauren Adams’ın yer aldığı güzel bir komedi filmi Dazed and Confused.
Lisedeki son yılını yaşayan yakın arkadaşların hikayesinin anlatıldığı filmin IMDb puanı 7,6.
Matthew McConaughey ve Milla Jovovich, gelecekte ne kadar büyük sanatçı olacaklarının sinyallerini bu filmde veriyorlar…

9- The Good, the Bad and the Ugly – 1966
Sergio Leone’nin yönetmenliğini yaptığı bir sinema klasiği The Good, the Bad and the Ugly. Hollywood’un yaşayan efsanesi Clint Eastwood ile Eli Wallach ve Lee Van Cleef’in başrollerinde yer aldığı film, tüm Western film hayranlarının mutlaka izlemesi gereken bir başyapıt niteliğinde.
En iyi 100 film arasında 9. sırada yer alan filmin IMDb puanı 8,8.
Film Western, aksiyon ve dram kategorilerinde yer alıyor.

10- Apocalypse Now – 1979
5 Oscar ödüllü senarist ve yönetmen Francis Ford Coppola’nın yönetmenliğini üstlendiği, Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall ve Harrison Ford gibi yıldız isimlerle adeta gösteri yapan Oscar ödüllü müthiş bir film.
Vietnam’da görev yapan özel bir birliğin hikayesinin anlatıldığı filmde aksiyona doyacaksınız…
En iyi 100 film arasında 54. sırada yer alan film aynı zamanda 2 Oscar ödülüne da layık görülmüş durumda ve IMDb puanı 8,4.
Film dram, gizem ve savaş kategorilerinde yer alıyor.

Quentin Tarantino'dan Film TavsiyeleriQuentin Tarantino'dan Film Tavsiyeleri

Quentin Tarantino'dan Film TavsiyeleriQuentin Tarantino'dan Film TavsiyeleriQuentin Tarantino'dan Film Tavsiyeleri

Quentin Tarantino'dan Film TavsiyeleriQuentin Tarantino'dan Film TavsiyeleriQuentin Tarantino'dan Film TavsiyeleriQuentin Tarantino'dan Film Tavsiyeleri

Quentin Tarantino'dan Film TavsiyeleriQuentin Tarantino'dan Film Tavsiyeleri

Bir önceki değerlendirme yazımız olan 2020 Nisan Ayında En Çok İzlenen Filmler ve Diziler okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir