Amerikan Askerleri

Amerikan Askerleri - Film Afişi

Amerikan Askerleri - Film AfişiAmerikan sinemasının Orta Doğu’daki Amerikan kahyalığından kendisine pay çıkarmaya çalıştığı basit ve kalitesiz filmlerden biri “Amerikan Askerleri”.

İkinci Körfez Savaşı’nın sona ermesinin ardından barışı ve düzeni sağlamak adına Irak’ta kalan Amerikan askerlerinden bir grubun bir gün içerisinde başından geçen olaylar anlatılıyor filmde. Yaralanan tim komutanını zor şartlar altında üsse götürmek için uzun bir yol katetmesi gereken grup, sürekli olarak Iraklı direnişçilerle temasa geçer, çatışmalar yaşar. Hareketli ve hararetli saatlerin ardından tabii ki kurtuluş gerçekleşir.

Amerika’nın Orta Doğu’da yediği haltların kutsallaştırılarak dünyaya sunulduğu diğer pek çok yapımda olduğu gibi “Amerikan Askerleri” filminde de türlü kahramanlıklar yaşanıyor. Patlamalardan çatlamalardan sağ çıkan ekip son anda gelen destek ekip sayesinde hayatta kalmayı başarıyor.

Oyuncu kadrosunun sokaktan seçme beceriksiz insanlardan oluştuğu, RPG ve el bombası patlamalarının maytap patlamasından bir tık ileri giremediği, birkaç kamyonet ve silah süsü verilmiş birkaç ekipmanla çekilmiş bir film. Baştan sona başarısızlıklarla dolu. Tek bir gün boyunca yaşananların aktarılmaya çalışılması fikri, filme dair takdir edilebilecek tek konu.

İzlemeye değmez.

Kadrosundaki Sylvester Stallone gibi isimlerle dikkat çeken Zirvede hakkında bilgi almak ve Zirvede izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir