Aramızda Casus Var

Aramızda Casus Var - Film Afişi

Aramızda Casus Var - Film Afişi

George Clooney, Brad Pitt, John Malkovich ve J. K. Simmons’un kadrosunda yer aldığı; Brad Pitt’in Meksikalı filminde canlandırdığı karakterden daha aptal bir karakteri canlandırarak oyunculuk kariyerindeki en iyi performanslardan birini ortaya koyduğu, George Clooney’nin klasik olarak çapkın erkek karakterini canlandırdığı ortalamanın üzerinde bir film “Burn After Reading”.

Cox, CIA’deki işinden ayrıldığında, kendisinden ayrılmak isteyen eşi tarafından CIA’e ait bazı gizli bilgiler eşi tarafından sızdırılır. Bu gizli bilgiler boş hayaller peşinde koşan ve pek de zeki sayılmayan iki yakın arkadaşın (Linda ve Chad) eline geçer… Zeki olmayan ancak kurnazlık yapmaya karar veren ikili, bu bilgileri hem CIA hem de Rusya’ya pazarlamaya çalışırlarken hesaplayamadıkları türlü belaların içine düşerler.

Filmin akışı sırasında Amerikan devlet yapısının, abartılı insan ve kurumlarının açık açık eleştirildiğini görmek memnuniyet veriyor. Yalnızca filmdeki karakter çokluğu ve birbirleriyle olan karışık ilişkileri izlerken biraz yorucu oluyor.

Oyuncuları, konusu ve yapım kalitesiyle izlenmesi gereken bir film. Tavsiye ederim.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı7,0

Kadrosundaki Drew Barrymore, Kate Beckinsale ve Robert De Niro gibi isimlerle dikkat çeken Herkesin Keyfi Yerinde hakkında bilgi almak ve Herkesin Keyfi Yerinde izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir