Cadılar Zamanı

Cadılar Zamanı - Film Afişi

Cadılar Zamanı - Film AfişiCadılar hakkında filmler yapan ve ayrıca özellikle Katolik Kilisesi üzerine kariyerini inşa etmiş olan Nicolas Cage’in başrolünde yer aldığı Cadılar Zamanı filmi, cadılar hakkında film tavsiyesi arayanlar için net olarak izlenebilecek bir film.

Kilise adına haçlı ordusunda savaşan ve ülke ülke gezerek her renk ve ırktan yüzlerce insanı öldürerek zaferden zafere koşan şövalye Behmen, savaş alanında masum bir kadını öldürdüğünü fark ettiğinde geçmişten beri kilisenin kendisine verdiği emirleri ve bugüne kadar yaptıklarını sorgulamaya başlar. Yaptığı sorgulama ve yaşadığı aydınlanmanın ardından sadakat yeminini bozuyor… Ardından sorgulama ve uzun yıllar süren hapis hayatı başlıyor.

Hapis cezasından kurtulmak için kendisine teklif edilen bir görevi kabul eden Behmen, hiç aklına gelmeyecek bir tuzağın içine itildiğini yolculuğun ortasında ve en zorlu anlarda fark eder.

Hristiyanlığa dair her şeyin kullanıldığı, Katolik kilisesinin her şeyiyle dayatıldığı, Cadılar konusundaki korku veren salgının izleyiciye başarıyla işlendiği; oyunculuk performansları ve yapım kalitesinin ortalama kalitede olduğu bir film.

Doğaüstü güçler ve cadılar konusuna ilgi duyanların beğenerek, heyecanla izleyeceğini düşünüyorum.

Kadrosundaki Chris Evans, Hayley Atwell ve Hugo Weaving gibi isimlerle dikkat çeken Kaptan Amerika: İlk Yenilmez hakkında bilgi almak ve Kaptan Amerika: İlk Yenilmez izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir