Diriliş

Diriliş - Film Afişi

Diriliş - Film Afişi1820 yılında yaşanmış bir olayın beyaz perdeye uyarlanmasıyla ortaya çıkan harika bir film Diriliş. Öylesine güzel ki En iyi erkek oyuncu, En iyi yardımcı erkek oyuncu, En iyi görüntü gibi önemli kategoriler de dahil toplamda 12 dalda Oscar adayı.

Amerika’nın bakir doğasında hayvanları avlayarak onların postlarını toplayan bir grup işçi ve önderleri olan yüzbaşı, Amerika’nın asıl sahibi olan kızılderililere ve zorlu hava şartlarına karşı mücadele verir. Bölgeyi çok yakından tanıyan Hugh Glass (Leonardo DiCaprio)’ı kendilerine rehber olarak tutan grup sonuna gelinen bir çalışma gününün ardından topladıkları postları gemilere yüklemeye hazırlanırken kızılderililerin saldırısına uğrar. Çok fazla kayıp veren ve bölünen grup üyeleri ana kampa dönmeye çalışırken zorlu bir yürüyüş onları beklemektedir. Yolculuk sırasında rehberleri Hugh Glass’ın ciddi bir şekilde yaralanması ek zorluklar çıkaracaktır.

Film, Amerika’nın yerli halkı olan kızılderililerin o üstün kültürünü de içeriyor. Müzikleri, davranışları ve istilacılara göre çok daha asil olan davranışlarıyla hangi tarafın daha vahşi olduğunu gösteriyorlar… Leonardo DiCaprio’nun filmdeki kusursuz performansı bu yıl Oscar ödülü için onu birkaç adım ileri taşıyor bence. Her şeyin tam olduğu filmde yalnızca senaryo biraz kısır kalmış ama tek başına senaryo bile 10 üzerinden 8 puan alabilecek kadar iyi.

Dört dörtlük, sürükleyici bir film. Sinemaseverlerin kaçırmak istemeyeceği tarzda…

Kadrosundaki Emilie de Ravin, Pierce Brosnan ve Robert Pattinson gibi isimlerle dikkat çeken Beni Unutma hakkında bilgi almak ve Beni Unutma izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir