Everest

Everest Film Afişi

Everest Film Afişi10 Mayıs 1996’da gerçekleşmesi planlanan Everest zirve tırmanışına katılan Macera Uzmanları adlı grubun, tırmanış öncesinde, tırmanışta ve sonrasında yaşadıklarını anlatan, gerçekten yaşanmış olayların beyazperdeye aktarıldığı güzel bir film Everest.

Dünyanın en yüksek zirvesi olan K2’ye tırmanmak için farklı ülkelerden gelen farklı düşlere sahip farklı hikayelerin kahramanları, insan sınırlarını zorlayan şartlar altında ölüm kalım savaşı veriyorlar. Kiminin çocukluk hayali, kimininse çocuklarının hayali olan “zirve” yarışı, başarmanın gerçekten zor olduğu bir tırmanış. “Macera Uzmanları” ekibinin fertleri ise ortak paydası Everest’te zirve hayali olan hayatlarını bu tırmanış için birleştiriyor…

Filmde anlatılan konunun gerçekten yaşanmış olması, adı geçenlerin gerçek kişiler olması özellikle filmin sonunda insanın tüylerini diken diken ediyor. Filmdeki karakterlerle ilgili farklı bilgiler doğayakaçış.com‘da anlatılıyor.

Sonu kolaylıkla tahmin edilebilir ama dramı ve adrenalini oldukça yüksek. Emek harcanmış, kaliteli bir film. İzlemenizi tavsiye ederim.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Ronaldo okumanızı öneririz.

One thought on “Everest

  • 30 Mart 2016 tarihinde, saat 23:14
    Permalink

    Çok güzel bir filmdi. Öneriniz için teşekkürler.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir