Gladyatör

  • FilmOku.Com Değerlendirmesi - 8/10
    8/10
Sending
İzleyici Değerlendirmeleri
0/10 (0 Değerlendirme)

Gladyatör Film Afişi2001 yılında en iyi film Oscar ödülünü kazanan film Gladyatör.

Roma İmparatorluğu’nun en güçlü dönemlerinde orduda görev yapan General Maximus, Cesar’ın emriyle kendinden sonra tahta geçip imparatorluğa hükmeden kişi olarak belirlenir. Bu durum, Cesar ünvanıyla tahtta bulunan Marcus Aurelius’un oğlu Commodus tarafından tabii ki hoş karşılanmaz ve Maximus için idam hükmü verilir. Kendisi idam infazından kurtulan Maximus, oğlunun ve karısının idamına engel olamaz… Kurtuluşu sırasında aldığı yaralar sebebiyle de gücünü kaybeder ve esir düşer.

Esir tacirleri tarafından arenalara dövüşçüler pazarlayan Proximo’ya satılan Maximus, özgürlüğünü yeniden kazanıp oğlunun ve karısının intikamını alabilmenin hayaliyle büyük bir Gladyatör olup adını tüm Roma’ya duyurur…

Henüz Spartacus dizisinin yayınlanmasından çok uzak zamanlarda çekilmiş; hikayesi, efektleri ve oyuncu performanslarıyla mükemmel ötesi olan ve bu sebeple de En iyi film ve En iyi erkek oyuncu Oscar ödüllerini kazanmayı sonuna kadar hak etmiş bir film. Aynı zamanda IMDb’de en beğenilen ilk 50 film arasında yer alıyor.

Spartacus dizisini beğenenlerin mutlaka beğeneceği, hayranlarının mutlaka izlemesi gereken bir film.

2000 yılında yayınlanmış olsa da henüz izlemeyenlere tavsiye ederim. Film önerisi 2019 listesinde ve tüm yıllara özel listelerde mutlaka yer alır.

Filmin IMDb Puanı8,5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir