Jurassic World

Jurassic World - Film Afişi

Jurassic World - Film Afişi1993 yılında vizyona giren ve dinozorlar hakkında yapılmış en iyi film olan Jurassic Park filminden sonra ilgili filmleri sevenler için en iyi alternatif olabilecek olan film Jurassic World serisi…

3 yıl arayla yayınlann serinin ilk filminde (Jurassic World) aynı Jurassic Park’ta olduğu gibi insanların eğlencesi için kurulmuş devasa bir tesiste elde edilen DNA’lar üzerinden yeniden yaratılan dinozorlar sistemdeki bir çatlak sebebiyle dehşet saçarlar… İkinci filmde ise yaşanan dehşetin ardından karantina altına alınmış olan dinozorların kurtarılması ve yeniden insanların seyrine sunulmaları için bir çalışmaya girişilir.

İlk filmdeki doğallık ne yazık ki ikinci filmde kesinlikle yok ve tamamen gişe geliri kasmak niyetiyle yapıldığı ortada. Hiçbir sağlam temele dayanmayan zorlama bir film olmuş. İlk film ne kadar etkileyiciyse ikinci film ise bir o kadar vakit kaybı niteliğinde. Ve sırf bu yüzden serdeki iki film için iki ayrı başlık açmak gereksiz bir kalabalığa sebep olacak düşüncesindeyim.

Görsel efektleri, dinozorlar ve filmin temel mantığının anlaşılması/korunması anlamında ilk filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Oyuncu performansları ise filmi idare edecek kadar, göze çarpmayacak seviyede… Bol animasyon desteğiyle yorulmalarına dahi gerek kalmadığını düşünebilirsiniz.

Jurassic World: Yıkılmış Krallık- Film Afişi

Jurassic World: Yıkılmış Krallık- Film Afişi

Kadrosundaki Morgan Freeman ve Olga Kurylenko gibi isimlerle dikkat çeken Momentum hakkında bilgi almak ve Momentum izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir