Kaçış Yok

Kaçış Yok - Film AfişiYeni bir hayat kurmak için gittikleri uzak ve yabancı bir ülkede iç karışıklıkların ve terörizmin ortasında kalan Amerikalı bir ailenin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor film.

Amerikalı büyük bir şirketin çalışanı olarak gittiği ülkede suyu insanların kullanımına sunmak üzere çalışacağını düşünen Jack Dwyer (Owen Wilson), ülke içi karışıklıkların ortasında kalır. Yaşanan büyük kıyımın hedefinde olduğundan habersiz, yaşanan yüzlerce ölümün yanında hayatta kalmaya, canını kurtarmaya çalışır. Üstelik yanındaki eşi ve iki küçük çocuğuyla…

Kahraman Amerikan babası figürünün çok iyi işlendiği ancak bir yandan da gittikleri uzak doğu ülkelerini nasıl karıştırdıklarını da bir o kadar iyi anlatan, hizmet götürmek vaadiyle ülkenin tüm nimetlerini sömüren gelişmiş ülkelerin nasıl haltlar karıştırdığını gösteren bir film.
Filmde her ne kadar adı geçmiyor olsa da olaylar coğrafi konumundan, dilinden ve kültüründen anlaşılacağı üzere Tayland’da geçiyor. Filmi izleyenlerin merak edip araştıracağını düşündüğüm bir konu bu.

Oyuncuların performansları -filmde usta oyuncu Pierce Brosnan da yer alıyor-, senaryosu ve konunun akışı bakımından çok güzel bir film.

İzlemenizi tavsiye ederim.

Editör Değerlendirmesi
  • 8/10
    Senaryo - 8/10
  • 8/10
    Oyuncu Performansları - 8/10
  • 6/10
    Görsellik - 6/10
7.3/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir