Kod 8

Kod 8 Film Afişi

Kod 8 Film AfişiMutasyona uğramış doğaüstü güçlere sahip insanların odak noktasında olduğu, X-Men mutantlarını özleyenlerin hasretini bir nebze giderebilecek bir Netflix filmi Kod 8.

Adını duyuramamış oyunculardan oluşan kadrosuyla oyuncu performanslarının beklenenden iyi olduğu, kısıtlı bütçesine göre görsel efektlerin seyir zevkini arttırdığı ancak bir şeylerin eksik olduğu vasat bir film Kod 8.

Üstün kas gücü, şifa verme, zihin okuma, elektrik üretme ve elektrik akımlarını yönetme, soğuk hava yaratma ve ateşi kullanabilme gibi özel güçlere sahip mutant benzeri ve normal görünümleri olan insanlar ile insanlar arasındaki doğal çatışmanın konu alındığı filmde Connor Reed isimli ana karakter, hasta annesinin tedavisini karşılayabilmek için kötü adamlarla işbirliği yapmak zorunda kalır. Kolay para hırsının kötülüklerle dolu yolunda aklına gelmeyecek belalara bulaşan Connor, yıllarca mutantlarla birlikte barış içinde yaşamış ancak sert kanun ve yaptırımlarla mutantlara karşı savaş açmış olan insanların karşısına çıkardığı zorluklarla da mücadele etmek mecburiyetindedir.
Kod 8 Film Afişi

Kod 8 Film AfişiSalt bir aksiyon filmi olmasının ve aksiyon & bilim kurgunun sürekli doruk noktalarla olmasının beklendiği filmde bazı anlar var ki gereksiz duygusallık yaşatılmış. İzleyicinin sert adamlar ve öfke görmek istediği anlarda anne – oğul ilişkisi izlemek bozuyor belki de filmin tadını…

2016 yılında aynı senaryo ile aynı yönetmenin kısa film olarak yayınladığı Kod 8 (2016 yılı yapımı filmin afişi yanda görebilirsiniz), aradan geçen 3 yılın ardından uzun metrajlı hali ile izleyicilerin karşısına çıkmış, sinemalarda bekleneni karşılamayıp Netflix izleyicilerinin beğenisine sunulmuş.

Filmin otoriter IMDb puanı yalnızca 6,1. Yani bir aksiyon – bilim kurgu film için oldukça düşük bir puan. Vasat bir film için de olması gereken bir değerlendirme.

Kadrosundaki Timothée Chalamet gibi isimlerle dikkat çeken The King hakkında bilgi almak ve The King izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir