Labirent: Alev Deneyleri

Labirent: Alev Deneyleri

Labirent: Alev DeneyleriLabirent serisinin devam filmi olan Labirent: Alev Deneyleri’nde Thomas ve Kayranlı dostları, bu kez karşılaşılabilecek en güçlü örgüt olan İSYAN’la ilgili ipuçları toplamaya çalışıyorlar. Bir anlamda hapsedildikleri tesislerden kaçarak Alev’e sığınıyorlar. Alev’de bir araya geldikleri savaşçılarla birlikte İSYAN’a karşı büyük bir mücadelenin içine giriyorlar.

Aksiyon, Bilim Kurgu ve Gerilim kategorilerinde kendine yer bulan film, Amerikan sinemasının izleyicilere dayattığı bir seri aslında. Kısır bir döngüye giren (6-7 kişilik gençlerden oluşan maceracı grup filmi) gençlik aksiyonlarının tipik bir örneği. Görsel efektlerle zenginleştirilmiş, seslerin ve renklerin abartıldığı, nispeten yakışıklı bir erkek ve güzel kızın birbirini sevdiği ve çevresinde farklı renk ve kültürlerden 3-4 kişinin olduğu basit filmlerden biri.

Hakiki bir sinemasever olarak benim düşüncem bu. Baştan sona zaman kaybı ve kazandırdığı herhangi bir şeyin olmamasının yanında izleyeni aptal yerine koyması da cabası. Değişen hiçbir şey yok filmler arasında. Diretmenin manası yok.

Buyrun. Çekiciliğiyle baştan sona aldatıcı bir fragman.

Kadrosundaki Jesse Eisenberg ve Kristen Stewart gibi isimlerle dikkat çeken American Ultra hakkında bilgi almak ve American Ultra izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir