Marslı

Marslı - Film Afişi

Marslı - Film AfişiMars’ta gerçekleştirilecek bir uzay araştırmasına katılan ve ekibiyle birlikte Mars’a giden botanikçi Mark Watney (Matt Damon), yaşanan bir fırtınada ağır yaralanır ve acil olarak Mars’tan ayrılmak zorunda kalan ekibe katılamaz. Yaranın oluşturduğu hasar sonucunda bayılan Mark, uyandığında kızıl gezengende bir başınadır… Çalışır ve kullanılabilir durumdaki tüm ekipmanı bir araya toplayan, ayrıca ekibin Mars’a bıraktığı atıkları değerlendiren Mark Watney, hayatta olduğuna dair sinyali NASA’ya ulaştırdığında, Mark’ı Mars’tan kurtarmak için tüm dünya seferber olur.

Başrolünde Matt Damon’ın yer aldığı, kimilerinin yorumlarına göre Matt Damon’ın yıldızını yeniden parlatmak için beyazperdeye taşınmış bir yapım Marslı. Sandra Bullock’ın Yerçekimi filmi nasılsa Matt Damon’ın Marslı filmi de pek çok açıdan aynı. Yalnızca tek bir oyuncuyla, küçük bir sette çekilmiş bir film.

Tabii ki yan rollerde oyuncular var. Örneğin son yıllarda yapılmış filmlerin bilirkişisi Chiwetel Ejiofor, bu filmde de yer almış. Büyük yapımların hemen hayatını kaybeden kahramanı Sean Bean, şaşırtıcı olarak film sona erdiğinde nefes almaya devam ediyor. Salak ile Avanak’ın Harry’si Jeff Daniels, NASA genel koordinatörünü canlandırdığı rolüyle beklenmeyen bir performans sergiliyor.

Vakit kaybı denilemez film için. O kadar kötü olduğunu söylemek film için haksızlık olur ancak tadında bir şeylerin eksik olduğu da kesin.

Kadrosundaki Jeffrey Dean Morgan ve Robert De Niro gibi isimlerle dikkat çeken Soygun hakkında bilgi almak ve Soygun izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir