Pan

Pan - Film Afişi

Pan - Film Afişi1991 yılında Dustin Hoffman, Robin Williams ve Julia Roberts’lı kadrosuyla tüm dünyada beğenilmiş “Hook” (ya da “Kaptan Kanca” olarak da biliyor olabilirsiniz) filminde geçen hikayenin öncesi anlatılıyor filmde. Ayrıca ufak tefek farklılıklar olduğunu söylemek mümkün.

Uzun zaman önce Peter adında bir çocuk henüz ufak bir bebekken bakımevinin kapısına bırakılır. Önündeki hayatın ona getireceklerinden tamamen habersiz olan Peter bir gece yatağından gökyüzüne doğru çekilir ve kötü kalpli korsanlar tarafından kaçırılır. Korsan Karasakal’ın komutası altında “ölümsüzlük” içeren peri tozunu bulabilmek için Varolmayan Ülke’deki madenlerde kazı yapan Peter, bir fırsatını bulur ve Karasakal’dan kaçar. Karasakal’dan kaçışı sırasında daha önce hiç bilmediği bir özelliğini keşfeden Peter, kötü kalpli denizciden kurtulabilmek için Varolmayan Ülke’deki perilerden de yardım alır…

Kadrosuyla önceki versiyonlarında olduğu kadar ışık saçmayan ancak bir çocuk filmi olarak bakıldığında her yönüyle güzel bir film olmuş Pan. Hiç bir kan ve şiddet belirtisinin olmadığı, ölen perilerin bile şirin toz bulutları haline dönüştüğü eğlenceli bir film. Aksiyonu bir miktar fazla olmuş, filmin akışı içinde fazlasıyla dikkat çekiyor bu durum.

Ufak çocukların izleyebileceği ve beğeneceklerini düşündüğüm bir film Pan… Yeni jenerasyonun Hook (1991)‘i beğeneceğini sanmıyorum.

Kadrosundaki Carmen Ejogo, Frank Grillo ve Kiele Sanchez gibi isimlerle dikkat çeken Arınma Gecesi: Anarşi hakkında bilgi almak ve Arınma Gecesi: Anarşi izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir