Pan’ın Labirenti

Pan'ın Labirenti - Film AfişiAradığı huzuru kendi yarattığı dünyada bulan ve içine düştüğü savaşın dehşetinden ancak hayalleriyle kurtulabilen bir çocuğun hikayesi anlatılıyor “Pan’ın Labirenti”de.

Ofelia (Ivana Baquero), babasının ölümünden sonra zor günler geçirir. Terzilik yapan annesi evin geçimini sağlamakta zorlanınca İspanya iç savaşında görev yapan bir yüzbaşıyla evlenmek zorunda kalır ve Ofelia, annesiyle birlikte üvey babasının karargah olarak kullandığı eve yerleşir. Burada üvey babasından gördüğü kötü muameleden ve çatışma ortamının gerginliğinden dolayı tek dostu olan kitaplarına ve hayali kahramanlarına sığınır… Bir süre sonra hamile kalan annesinin sağlık durumu kötüye gider ve Ofelia ile annesinin artık aynı odada kalması dahi yasaklanır. Bu durum Ofelia’yı ne kadar üzse de hayali kahramanlarıyla büyük maceralara girebilmesi için büyük bir fırsat yaratır…

Hikayesiyle ve oyuncularının performansıyla (özellikle o dönem ufak bir çocuk olan Ivana Baquero’ın mükemmel performansıyla) izleyiciyi içine alan ve olayları yaşatan bir film “Pan’ın Labirenti”. Ufak bir kız çocuğunun gözünden savaşın dramı, şiddeti ve gerilimi çok iyi anlatılıyor. 3 Oscar ödüllü bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

  • 8/10
    Senaryo - 8/10
  • 9/10
    Oyuncu Performansları - 9/10
  • 7/10
    Görsellik - 7/10
8/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir