Venom: Zehirli Öfke

Venom: Zehirli Öfke - Film Afişi

Venom: Zehirli Öfke - Film Afişi

Kendi harika evrenini yaratan olağanüstü karakterlere sahip büyük yapım şirketi Marvel’ın 2018 yılında vizyona getirdiği yapımlardan biri de “Venom: Zehirli Öfke”…

Dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden birinin sahibi olan ve kusursuz insan, kusursuz sağlık arayışındaki Carlton Drake’in, uzaydaki kusursuzluk arayışı sırasında dünyaya getirdiği bir canlı organizmanın eski gazeteci Eddie Brock’un vücuduna sızmasıyla başlıyor hikaye… Başlangıçta tam anlamıyla terör estiren ancak daha sonra yine uzaydan gelmiş olan diğer zararlı organizmaların varlığını sona erdirmek için canla başla savaşan Eddie Brock (yeni adıyla Venom), büyük bir süper kahramana dönüşür.

Bu filmle birlikte (eskiden beri varlığını devam ettiriyor olsa da) süper kahramanlar listesine bir yenisini ekleyen Marvel, bana kalırsa bu filmle ve hikayeyle baltayı taşa vuruyor. Filmin başında yüzlerce masum insanın hayatını kaybetmesine neden olmuş hatta onlarca insanı kendi elleriyle öldürmüş bir karakter nasıl yüceltilebilir bunu tam olarak anlayamadım. Bu konuda izleyicilerde bu inancı yaratmaları oldukça zor görünüyor.

Hikayenin temelindeki o kusursuz/tehlikesiz/masum süper kahraman imajından tamamen uzak olan karakteri, yine hikayede eksikliğini sürekli olarak hissettiren unsurlar filmi bir türlü o bilinen Marvel standartlarına getirememiş ne yazık ki… Ne Blu-Ray versiyonundaki o mükemmel görsel efektler ne de Michelle Williams ile Tom Hardy’nin performansları kurtaramıyor filmi.

“Venom: Zehirli Öfke” için en zayıf Marvel filmi demek mümkün.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı6,8

Kadrosundaki Brad Pitt, J. K. Simmons ve Julia Roberts gibi isimlerle dikkat çeken Meksikalı hakkında bilgi almak ve Meksikalı izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir