Yıldız Savaşları: Gizli Tehlike (1999)

Yıldız Savaşları: Gizli Tehlike

Yıldız Savaşları: Gizli TehlikeUzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside uzak yıldız sistemlerinin ticaret yollarının vergilendirilmesi konusunda büyük huzursuzluklar ve sorunlar yaşanır. Küçük ama değerli bir gezegen olan Naboo’nun, aç gözlü Ticaret Federasyonu tarafından abluka altına alınmasıyla Yüksek Başkan 2 Jedi Şövalyesini bu anlaşmazlık ve kargaşa ortamını araştırıp yatıştırması için görevlendirir.

Yüksek Başkan’dan aldıkları görevi yerine getirmek için Naboo gezegenine giden Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) ve Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor), hiç beklemedikleri bir şekilde karşılanırlar. Gezegenin ve Prensesi Amidala (Natalie Portman)’nın güvenliği için gezegeni terk etmek zorunda Jedi Şövalyeleri, Naboo’ya daha güçlü dönebilmek için iniş yapmak zorunda kaldıkları küçük bir gezegende küçük bir erkek çocuğuyla, Anakin Skywalker’la tanışırlar ve Anakin’deki gücü hisseden Qui-Gon Jinn, Anakin’i de beraberinde götürür.

Karanlık gücün ortaya çıkışı ve Anakin Skywalker’ın ortama girişi için yapılmış bir film “Yıldız Savaşları: Gizli Tehlike”. Filmi baştan sona değerlendirmek ve öncesinde çekilmiş diğer üç filmle kıyaslamak gerekirse “Gizli Tehlike” kocaman bir çocuk filminden ibaret. Aksiyon sahnelerinin yumuşaklığı, rahatsız edici boyutlara ulaşan sululuklar ve konunun büyük bir gezegen ekseninden çıkıp küçük bir çocuğun etrafında dönmeye başlaması Gizli Tehlike’yi çocuk filmi haline getiriyor.

Kadrosundaki Carrie Fisher, Harrison Ford ve Mark Hamill gibi isimlerle dikkat çeken Yıldız Savaşları: Jedi'ın Dönüşü (1983) hakkında bilgi almak ve Yıldız Savaşları: Jedi'ın Dönüşü (1983) izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir