Yıldız Savaşları: Klonların Saldırısı (2002)

Yıldız Savaşları: Klonların Saldırısı - Film Afişi

Yıldız Savaşları: Klonların Saldırısı - Film AfişiUzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside, gezegenlerin seçilmişlerinden oluşan senatoda tüm galakside düzeni sağlayan cumhuriyete karşı bir hareketlenme başlar. Sebebi ise birden bire ortaya çıkan şiddet hareketleridir. Tüm şiddet hareketlerinde arkasındaki isim olan Darth Sidious ve hizmetkarı Darth Tyranus (Christopher Lee), senatodaki karmaşadan yararlanarak cumhuriyeti parçalamayı ve galaksiye kötülüğü yaymayı amaçlar.

Tüm bu yaşananlar olaylar ve gizli planların karşısında ise sayıları giderek azalmakta olan Jedi Şövalyeleri vardır. Yüce Jedi Yoda’nın önderliğinde kötülüğe karşı düzeni korumaya çalışan Jedi Şövalyeleri bir yandan da Naboo gezegeninin prensesi Padme (Natalie Portman)’nin hayatını kurtarmak için büyük ve son bir sefere çıkarlar. Şövalyelerin son umudu, güce denge getirmesi rivayet olan Anakin Skywalker (Hayden Christensen)’ın yapacakları ise gezegenin ve tarihin kaderini belirleyecektir.

Yıldız Savaşları: Klonların Saldırısı, önceki tüm Yıldız Savaşları filmleri içinde aksiyon ve kalite olarak hepsinden çok daha iyi. Ayrıca Yıldız Savaşları serisinin mantığını ve konusunu da tam olarak anlatan, pek çok ipucunu izleyiciyle paylaşan bir film.

2000’li yılların etkisiyle görsel ve ses efektlerinde büyük gelişme var. Üstelik yapımın dünya çapındaki ünü arttıkça sinema dünyasında ün yapmış oyuncular da filmin kadrosunda yer almaya başlıyor. Bunlardan en önemli isim ise şüphesiz Christopher Lee…

Kadrosundaki Ewan McGregor, Liam Neeson ve Natalie Portman gibi isimlerle dikkat çeken Yıldız Savaşları: Gizli Tehlike (1999) hakkında bilgi almak ve Yıldız Savaşları: Gizli Tehlike (1999) izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir