Yıldız Savaşları: Sith’in İntikamı (2005)

Yıldız Savaşları: Sith'in İntikamı - Film Afişi

Yıldız Savaşları: Sith'in İntikamı - Film AfişiUzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside, bir yandan kötülüğe hizmet eden Sith Lordu Darth Tyranus, bir yandan ise savaşçı Droidlerin acımasız lideri General Grievous galakside terör estirmektedir. Tyranus ve Grievous’un emrindeki istilacılar galaktik cumhuriyetin başkentine kadar ulaşıp, senatonun lideri olan Başkan Palpatine’i rehin alır. İstilacıların başkentten ayrılıp rehineyi kaçırmaya çalışırken 2 cesur Jedi şövalyesi (Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker) Başkan Palpatine’i kurtarmak için fazlasıyla tehlikeli olan bu göreve atanırlar.

Jedi konseyinin iki cesur şövalyesi senato başkanını kurtarmak üzere göreve çıkarken, konseyin diğer tüm usta Jedi’ları da Tyranus ve Grievous’ın galaksinin dört bir yanına yaydığı savaşın önüne geçebilmek için hünerlerini gösterirler.

Gösterime girdiği güne kadar yapılmış diğer Yıldız Savaşları filmlerinden çok ötede, her yönüyle bambaşka bir film olmuş “Yıldız Savaşları: Sith’in İntikamı”. İlk dakikasından son anına kadar bir an olsun aksiyonun olmadığı bir sahne yok filmde. Var olan aksiyonun tamamı ise kalite, kurgu ve efekt olarak üst düzeyde. İlk 5 filmdeki her şeyi toplasak ve 6. film ile kıyaslamaya soksak yine de “Sith’in İntikamı” açık farkla önde olacaktır.

Yıldız Savaşları serisi hakkında akıllardaki tüm sorular bu filmde birer birer yanıtlanıyor. İmparator Kimdir?, Darth Vader Kimdir? Karanlık Güç Nedir?, Anakin Skywalker’a Ne Oluyor? gibi sorular yanıtlanıyor. Ki bu soruların cevaplanması, seriyi 1977’den 2005’e kadar izlemiş olan izleyiciler için nasıl bir mutluluktur tahmin edemiyorum bile.

Natalie Portman’ın bir yıldız gibi parladığı, aksiyonun zirve yaptığı sahnelerde Ewan McGregor ve Hayden Christensen’in performanslarının da zirve yaptığı, benim gözümde kötü eleştiri yapılabilecek tek bir noktanın dahi olmadığı bir film Yıldız Savaşları: Sith’in İntikamı. İhmal etmeyin, mutlaka izleyin.

Kadrosundaki Christopher Lee, Ewan McGregor ve Hayden Christensen gibi isimlerle dikkat çeken Yıldız Savaşları: Klonların Saldırısı (2002) hakkında bilgi almak ve Yıldız Savaşları: Klonların Saldırısı (2002) izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir