Zirvede

Zirvede - Film Afişi

Zirvede - Film Afişi1987 yılından bir Sylvester Stallone filmi “Zirvede”… Efsanevi Rocky ve Rambo serileriyle kariyerinin belki de en güzel günlerini yaşayan Stallone’un, o dönem rol aldığı en farklı yapım.

Lincoln Hawk (Sylvester Stallone); serbest yaşayan, herhangi bir şeye bağlılığı olmayan bir tır şoförüdür. Bir gün, ayrılmak zorunda kaldığı eski eşi Christina’dan oğulları Mike’ın velayetini alması ve ona sahip çıkması için bir telefon alır ve kurduğu tüm yaşamı değişir. İşi gereği, yol onu nereye götürürse orada yaşayan, para karşılığında bilek güreşlerine katılan Hawk, hiç tanımadığı oğluyla iletişim kurmaya ve onu hayatına dahil ederek yeni bir hayat kurmaya çalışır. Ancak bu durum ne Hawk ne de Mike için kolay olacaktır.

Rahat ve biraz da serseri gibi görünse de Stallone’un babacan bir rol üstlendiği ender filmlerinden biri “Zirvede”. 90’lı yıllarda ülkemizde gösterime girdiğinde nasıl bir ilgi ve beğeniyle karşılandığını, bilek güreşine olan ilgiyi nasıl arttırdığını hafızası güçlü olan sinemaseverler hatırlayacaktır. Etkisi ve dönem şartlarına göre kalitesi yüksek bir film olduğunu söylemek mümkün… Stallone’u farklı bir karakterde izlemek isteyenlere tavsiye edebilirim.

Kadrosundaki Antonio Banderas, Arnold Schwarzenegger ve Dolph Lundgren gibi isimlerle dikkat çeken Cehennem Melekleri 3 hakkında bilgi almak ve Cehennem Melekleri 3 izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir