Küçük Prens

Küçük Prens - Animasyon Afişi

Küçük Prens - Animasyon AfişiAntoine de Saint-Exupéry’in tüm dünyada bilinen, klasikleşmiş kitabı Küçük Prens’in sinemaya uyarlanmış animasyon filmi; kitapla aynı adı taşıyor.

Animasyonda, annesinin şehrin en iyi okuluna yerleşebilmesi için insanüstü bir çalışma programı hazırladığı mutsuz küçük bir kız çocuğunun; yeni taşındıkları mahallede herkesin kötü biri olarak bildiği bir ihtiyarla olan dostluğu, birlikte girdikleri maceralar ve ihtiyarın küçük kıza anlattığı hikayeler anlatılıyor. İhtiyar, küçük kıza gençliğini, başından geçenleri ve küçük prensle olan dostluğunu anlatırken; animasyon da izleyicisine en az kitapta olduğu kadar güzel dersler veriyor.

Çizimleri, renkleri, müzikleri ve konusuyla çocukların keyifle izleyebileceği, hırsla para ve kariyer peşinde koşup güzelliklere dair her şeyi unutmuş olan yetişkinlerin de kendilerini görüp dersler çıkarabilecekleri mükemmel bir animasyon film Küçük Prens.

Hayata dair verdiği dersler kadar Küçük Prens kitabının yazarı Antoine de Saint-Exupéry hakkında da bilgilendirme yapılıyor aslında… Antoine de Saint-Exupéry, 44 yıllık kısa yaşamına 9 kitap sığdırıp, henüz 12 yaşındayken yaptığı ilk uçak yolculuğunun etkisiyle dönemin başarılı pilotlarından biri olmuş; günümüzde dahi kullanılmakta olan gece uçuş sistemlerinin temelini atmış. Tutkunu olduğu uçakları 2. Dünya Savaşı’nda ülkesine hizmet için kullanmış, 31 Temmuz 1944’te uçağının düşürülmesi sonucunda hayatını kaybetmiş.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Minyonlar okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir