Zaman Yolcusunun Karısı

Zaman Yolcusunun Karısı - Film Afişi

Zaman Yolcusunun Karısı - Film AfişiTruva filminin favori karakteri Hector’u canlandıran Eric Bana’dan farklı bir film “Zaman Yolcusunun Karısı”.

Fantastik bir hikayenin yoğunlaştırılmış aşk ile yoğurulduğu bir konusu var filmin. Henry (Eric Bana) bilinmeyen bir sebepten dolayı zamanda yolculuk yapabilme yeteneğine sahiptir. Ancak bu yetenek Henry için bazı durumlarda bir lanet olarak da tanımlanmaktadır. Chicago’da bir kütüphanede çalışan Clare (Rachel McAdams) ile tanışıp bu güzel kadına aşık olmasını da bir anlamda bu yeteneğine borçludur ancak yeteneği ilişkisine aynı oranda zarar vermektedir. Zaman yolculuğunun vücudunda ve psikolojisinde yarattığı etkiyi gizleyemeyen ancak aynı zamanda paylaşamayan Henry çok sevdiği Clare ile büyük sorunlar yaşar. Geleceğe dair edindiği bilgiler ve geçmişe dönüşlerde başına gelen felaketler Henry’nin hayatını zindana çevirir.

Fantastik olmakla aşk filmi arasında sıkışan ve bu sıkışmanın etkisiyle iki konuda da tatmin sağlayamayan iyi niyetli ancak başarısız bir film “Zaman Yolcusunun Karısı”. Eric Bana merkezli hikayede kendisine Clare rolünde eşlik eden Rachel McAdams’a performansından dolayı En İyi Fantastik Film Kadın Oyuncusu ödülü kazandıran film, izleyenlerine bir şey kazandırıyor mu asıl tartışılması ve değerlendirilmesi gereken konunun bu olduğunu düşünüyorum. Daha iyi olabilecekken bu şekilde anılan bir film olarak kaldığı için senaryoyu geliştiremeyen senaristlere ise kızıyorum. Zaman kaybı yaratan bir film.

Bir önceki değerlendirme yazımız olan Sonsuza Kadar Nina okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir