Founder

  • Senaryo - 8/10
    8/10
  • Oyuncu Performansları - 8/10
    8/10
  • Görsellik - 6/10
    6/10
Sending
İzleyici Değerlendirmeleri
0 (0 Değerlendirme)

Founder - Film Afişi En başından başından sonuna kadar bir an bile duraksamadan devam eden bir azim ve kararlılık hikayesini anlatıyor Founder filmi. Dünyada fast foodun ulaştığı her noktasında bilinen bir marka olan McDonald’s’ın kuruluşu ve kurucusunun daha doğrusu McDonald’s’ı marka haline getirip büyüten Ray Kroc’un hikayesi anlatılıyor.

Küçük çaplı ve pek de başarılı olmayan bir iş adamıyken büyük bir potansiyele sahip küçük bir işletme keşfeden Ray Kroc; Risk alıp kuralları yıkıyor ve oyunu değiştirerek dünyanın en büyük restoran zincirini kuruyor.

Gerçek bir hikayenin sinemaya aktarımı (özellikle de böyle büyük bir markanın hikayesini anlatıyor) olması sebebiyle kurgunun da mükemmelliğiyle müthiş derecede etkileyici bir film ortaya çıkmış. Yüzünde yılların izini taşıyan eski yakışıklılardan, ilk Batman’lerden Michael Keaton’ın da baş roldeki kusursuz performansı filmi kaçırılmaması gereken bir yapım haline getirmiş.

Her şeyiyle dört dörtlük, azim ve kararlılıkla biraz da kurnazlıkla neler başarılabileceğini anlatan çevrenize tavsiye edebileceğiniz bir film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir