Kraliçe

Kraliçe - Film AfişiPrenses Diana’nın ölümünün ardından Kraliçe 2. Elizabeth özelinde İngiliz Kraliyet Ailesi’nde yaşanan hüznü, acıyı ve gerilimi anlatıyor film.

Günümüzde her ne kadar eski yetkisi bulunmasa da İngiliz kültürü ve geçmişi açısından büyük önemi olan Kraliyet Ailesi’nin en kıymetli bireyi Kraliçe 2. Elizabeth’in, Diana’nın hayatını kaybettiği sansasyonel kazanın ardından yaşadığı duygular ve dünya kamuoyunun gözü önünde yaşanan krizi kontrol edebilmek için yaptıkları anlatılıyor. Diana’nın yaşadığı iddia edilen aşk ilişkisi, bu sebeple boşanmayı düşündüğü dedikodusu, kazada aşk yaşadığı kişiyle birlikte olduğunun söylentisi ve tüm bunların yanında Kraliyet Ailesi’nin Prensesi’ni kaybettiği gerçeği çok büyük sorunlar yaratır. Gerek İngiliz yerel basını gerek dünya kamuoyu İngiliz Kraliyet Ailesi’ni, şiddetli bir şekilde eleştirir. İşte bu zamanlarda büyük otoritesi ve tecrübesiyle, kederine rağmen Kraliçe 2. Elizabeth kendini gösterir…

Filmin başrol oyuncusu Helen Mirren, kusursuz bir oyunculuk performansı ortaya koyuyor. Ki zaten filmdeki bu başarısı kendisine En İyi Kadın Oyuncu (2007 Oscar Ödülleri) ödülünü kazandırdı. Michael Sheen ise dönemin İngiltere Başbakanı Tony Blair’ı canlandırdığı rolüyle büyük beğeni aldı. Önemli karakterlerin canlandırılmasındaki büyük başarı, hiçbir yerde yayınlanmamış bilgiler barındıran senaryosuyla da birleştiğinde mükemmel bir film ortaya çıkıyor.

Vizyona girdiği dönemde ülkemiz de dahil tüm dünyada ses getiren ve büyük beğeni toplayan, büyük bir yapım Kraliçe. İzlemenizi tavsiye ederim.

Editör Değerlendirmesi
  • 7/10
    Senaryo - 7/10
  • 9/10
    Oyuncu Performansları - 9/10
  • 7/10
    Görsellik - 7/10
7.7/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir