Mary Shelley

Mary Shelley - Film Afişi

Mary Shelley - Film Afişi

1800’lü yıllarda İngiltere’de ailesiyle birlikte küçük bir yayınevini çalıştıran ve babasının mesleği gereği edebiyata fazlasıyla ilgi duyan; daha sonra adını dünya çapında duyuracak olan Mary Shelley’nin hayatının bir bölümünü anlatılıyor filmde.

Henüz 15 yaşındayken kendi hikayelerini yazmaya başlayan ancak okuduğu kitapların etkisinde kaldığı için kendi üslubunu bulması adına babası tarafından uzaklara gönderilen Mary, orada ünlü İngiliz şair Percy Bysshe Shelley’e aşık olur. Ailevi sorunlarından dolayı İngiltere’ye geri döndüğünde ise Percy, Mary’nin peşini bırakmaz. Birbirlerine aşık olan çiftin önünde Percy’nin kağıt üstünde olduğunu iddia ettiği evliliği vardır. Genç iki aşık, ilişkilerini sürdürebilmek adına İsviçre’ye kaçar.

Mary, ailesinden uzak geçirdiği yıllarda Percy’nin hiç bilmediği yönlerini gördükçe ve yoksulluğu tam anlamıyla yaşadıkça içindeki yazar git gide güçlenir ve tüm dünyanın bildiği “Frankenstein ya da Modern Prometheus” isimli kitabı yazar.

Mary Shelley rolündeki Elle Fanning’in oyunculuğu, yan rollerdeki oyuncuların performansları, 19. yüzyıl havasının kusursuz bir şekilde izleyiciye aktarımı ve hikayesiyle izlenmesini tavsiye ettiğim bir film Mary Shelley.

Kadrosundaki Ben Affleck, Emily Ratajkowski ve Neil Patrick Harris gibi isimlerle dikkat çeken Kayıp Kız hakkında bilgi almak ve Kayıp Kız izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir