Monako Prensesi Grace

Monako Prensesi Grace - Film Afişi

Monako Prensesi Grace - Film Afişi

Oscar Ödüllü sinema sanatçısı Grace Kelly’nin tüm kariyerini geride bırakarak bambaşka bir kültüre, Monako Kraliyet Ailesi’ne gelin olarak, gelişini ve Prenses ünvanıyla yaşamanın zorluklarını anlatıyor film.

Başarılı bir kariyeri olan ve tüm dünyada tanınan bir sinema sanatçısı olan Grace Kelly, 1956 yılında her şeyi geride bırakarak Monako Prensi 3. Rainier ile evlenir. Prens ile evliliğinden 3 çocuğu olan Grace, geçen yıllar içinde Monako halkı ve bu küçük ülkeyi abluka altına almış olan Fransa tarafından benimsenmez. Yaşadığı bu zorluk, siyasi anlamda yok sayılan bir ülkenin yöneticisi olan ve kendisi de büyük sıkıntılar içinde olan Prens Rainier ile arasının açılmasına neden olur… Grace her şeyi bırakıp Amerika’ya, sinemaya geri dönmek istediği günlerde ise ailesine ve sonradan da olsa kendini ait hissettiği ülkenin geleceğine dört kolla sarılmaya karar verir.

Gerçek bir hikayeden esinlenerek senaryolaştırılmış filmde günümüzde dahi küçük bir ülke olan Monako’da yaşanan problemler, bambaşka bir kültüre uyum sağlamaya çalışan yalnız bir kadının hikayesi ve kararlı tek bir kadının dahi neler yapabilecekleri anlatılıyor.

Başrolünde usta ve güzel sanatçı Nicole Kidman’ın yer aldığı 2014 yılı yapımı filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Kadrosundaki Colin Farrell, Elle Fanning ve Kirsten Dunst gibi isimlerle dikkat çeken Kadın Affetmez hakkında bilgi almak ve Kadın Affetmez izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir