Ronaldo

Ronaldo Belgeseli Afişi“CR7’nin hayatına yakından bakın!” sloganlı harika bir belgesel… Çocuk yaşlarda çamurlu sahalarda futbol oynadığı görüntülerden başlıyor belgesel ve günümüze kadar da geliyor. Manchester United’a transferi, Real Madrid hayali, 2013 FIFA Ballon d’Or ödülünü kazanışı, bir sezonda attığı 100 gol, hayal kırıklığıyla geçen 2014 Dünya Kupası ve 2014 FIFA Ballon d’Or ödülü… Kibirli biri olarak tanınan ve aslında kendini o şekilde gösteren bir adamın neden kibirli olabileceğini anlatıyor belgeselin her bir karesi. Ve aslında kibirden çok amacı yalnızca güzel futbol oynamak isteyen ve futbolu dışında kimseyle işi olmayan bir adamı anlatıyor.

Belgeselde oldukça özel konular da anlatılıyor… Örneğin annesinin Ronaldo’yu doğurmak istememesi ve kürtajı düşünmesi, babasının alkol kaynaklı siroz hastalığından ölümü ve abisinin aldığı psikolojik destek ve alkol tedavileri… Nasıl bir geçmişi olduğunun ve saha dışında nasıl bir ortamı olduğunun da göstergesi tüm bunlar.

Messi yanlısı biri olarak ben Ronaldo’ya daha bir saygı duydum bu belgeselden sonra. Ancak Messi’nin yerini alması şu an için oldukça zor… Belgeselin fragmanı, belgeselden küçük bir kesit tadında aslında. Her şeyiyle karşınızda.

Editör Değerlendirmesi
  • 5/10
    Senaryo - 5/10
  • 5/10
    Oyuncu Performansları - 5/10
  • 5/10
    Görsellik - 5/10
5/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir