Baba 3

Baba 3 - Film Afişi

Baba 3 - Film AfişiAmerika’nın en büyük mafyalarından biri olan Corleone ailesinin reisi, “Baba” lakaplı Don Michael Corleone’nin yıllar boyunca ailesini büyütmek ve korumak amacıyla yaptıklarını ve daha sonra asla bulamayacağı huzur için kendisiyle olan hesaplaşmasını anlatıyor film.

Hiçbir zaman ailenin başına geçme hayali olmayan Michael (Al Pacino), işlerin büyümesi ve giderek pisliğe bulaşmasından yorulur. Tüm servetini temize çıkarmak için kesin bir karar verir ancak milyar dolarlık bir serveti temizlemek kolay olmaz. Michael ailesini Sicilya’ya götürür. Amacı Vatikan ile bir bağlantı kurarak parasını Papa’nın himayesinde temizlemektir. Ancak burada hiç hesaba katmadığı büyüklükte kirli oyunlar dönmektedir. Michael kendine ve çocuklarına verdiği söze rağmen son bir kez “Baba” kozunu oynar.

Tüm Baba serisi içinde, üçüncü ve son film olarak bu film şüphesiz serinin en iyisi. Kariyerinin zirvesine ulaştığı yıllarda Al Pacino’nun performansı, yeni parlayan bir yıldız olan Andy Garcia’nın karizması bambaşka… Bir sinema efsanesi olan “Baba”nın destansı bir son yapması için senaristlerin yarattığı hikaye ise mükemmel… Pişmanlıklarla dolu bir hayatın muhasebesi ve büyük bir mafya ailesinin karmaşık yaşamı ancak bu kadar güzel harmanlanabilirdi.

Kadrosundaki Al Pacino, Diane Keaton ve Robert De Niro gibi isimlerle dikkat çeken Baba 2 hakkında bilgi almak ve Baba 2 izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir