Bir Yıldız Doğuyor

Bir Yıldız Doğuyor - Film Afişi

Bir Yıldız Doğuyor - Film AfişiBaş rollerinde Bradley Cooper ve Lady Gaga’nın yer aldığı her anı müzik ve romantizmle dolu harika bir film “Bir Yıldız Doğuyor”.

1954 ve 1976’da da aynı senaryo üzerinden çekilmiş 2 versiyonu bulunan filmin 2018 yılında yapılmış bu hali kesinlikle bir harika… Öncesinde Lady Gaga’nın müzik kariyerine nasıl başladığını anlatan bir film olduğunu düşünüyordum (ki aslında filmi izlemeden önce pek çok kişi nedense bu düşüncede oluyor) ama işin aslı öyle değilmiş.

Zamanının büyük müzisyeni Jackson Maine rastlantı sonucu bir barda Ally’yi dinleme fırsatı bulur. İlk geceden Ally’ye ve sesine aşık olan Jack, sonuna geldiği müzik kariyerinde bir yıldız yaratmak ve sevdiği kadına mutluluk vermek için Ally’nin elinden tutar… Geçen zaman içinde Ally’nin yükselişi ve Jack’in kurduğu kariyer yolunu aşıp başka bir yola geçişi, ikilinin ilişkisinde sorunlar yaratır.

Günümüzün en iyi aktörlerinden Bradley Cooper’ın ve ünlü müzisyen Lady Gaga’nın sesiyle ve şaşırtıcı şekilde oyunculuğuyla harikalar yaratttığı performanslarıyla; yıllardır vazgeçilememiş konusuyla dört dörtlük bir film.

Tam 8 dalda Oscar ödülüne aday gösteriliyor ve Altın Küre ve BAFTA gibi büyük ödüller de dahil toplamda 56 ödülü bulunuyor filmin.

Mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı7,9

Kadrosundaki Kathryn Hahn ve Viggo Mortensen gibi isimlerle dikkat çeken Kaptan Fantastik hakkında bilgi almak ve Kaptan Fantastik izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir