Bir Zamanlar… Hollywood’da

Bir Zamanlar... Hollywood'da Film Afişi

Bir Zamanlar... Hollywood'da Film AfişiHollywood’un altın döneminin yaşandığı yıllarda, bir zamanlar Western filmlerinin aranan yüzü olan ünlü aktör Rick Dalton’un kariyerinin sonunu konu alan; kadrosunda Leonardo Di Caprio ve Brad Pitt gibi iki büyük ismi ve ek olarak da Margot Robbie ve Al Pacino’yu bulunduran Quentin Tarantino filmi “Bir Zamanlar… Hollywood”.

Kariyerinin sonlarında olduğunu adını duyuramamış yapım şirketlerinden aldığı film tekliflerinden ve rol aldığı filmlerin yeteri kadar hasılat yapamamasından anlayan Rick Dalton, yakın arkadaşı ve aynı zamanda dublörü Cliff Booth ile birlikte son şanslarını kullanmaktadır. Her türlü aksilikle karşılaşan ikili bir türlü eski günlerindeki popülerliklerini kazanamamış olsalar da gösterdikleri çabayla herkesin takdirini kazanırlar.

Ünlü bir aktör olan Rick, başarılı olduğu yıllarda yaptığı yatırımlarla kendisine rahat bir gelecek kurmuş olsa da hayatı boyunca Rick’in dublörlüğünü yapmış olan Cliff, o kadar da rahat değildir… İki yakın dostun ve iş arkadaşının ilginç hikayesi anlatılıyor filmde…

Yönetmenliğini büyük yönetmen Quentin Tarantino’nun yaptığı, kadrosundaki oyuncularla “Beni izlemeyen sinemasever ölsün!” diye bağıran, henüz izlememiş herkesin birbirine tavsiye film olarak sunduğu ancak izlenildiğinde hiç de o denli abartılacak bir yanının olmadığını rahatlıkla anlayabileceğiniz, hayal kırıklığı yaratan filmler arasında “Bir Zamanlar… Hollywood’da”… Yanlış anlaşılma olmasın, yönetmeninin ve kadrosunun kalitesiyle kusursuz ve akıp giden bir film beklerken mevcuttaki filmi izlemiş olmak hayal kırıklığı yaratıyor ancak bu da bu kadarıyla 10 üzerinden 8 puanı şüphesiz hak ediyor.

Filmin IMDb Puanı

Filmin IMDb Puanı7,9

Kadrosundaki Joaquin Phoenix ve Robert De Niro gibi isimlerle dikkat çeken Joker hakkında bilgi almak ve Joker izlemek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir